Bezpieczna zima

Wydarzenie dodał(a) Ewa Turska

W lutym w Przedszkolu Niepublicznym "Tęcza" w Bydgoszczy odbyło się spotkanie z policjantami, zorganizowane przez Fundację "Bezpieczny Świat". Fundacja zajmuje się promowaniem właściwych postaw, bezpiecznego zachowania oraz bezpiecznego stylu życia we współczesnym świecie. Organizowane są akcje kierowane zarówno do dorosłych jak i do dzieci, m.in.: „Bezpieczne Ferie 2009”, „Bezpieczna droga”, Europejski Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (na terenie naszego miasta pojawiły się patrole Policji, które zatrzymywały kierowców i oprócz rutynowej kontroli wręczały im „Niezbędnik każdego kierowcy” - książeczkę z informacjami m.in. na temat pierwszej pomocy, z ważnymi numerami telefonów i wzorem umowy kolizyjnej), Bezpieczne Ferie 2010 (akcja informacyjno – edukacyjna, dostarczająca konkretnych narzędzi dorosłym, którzy mają problem z zagospodarowaniem czasu swoich dzieci. Na 10 000 ulotkach dzieci mogły znaleźć porady, jak bezpiecznie spędzić ferie, dowiedziały się też, jakich zasad należy przestrzegać, by uchronić się przed niebezpieczeństwem).

Fundacja Bezpieczny Świat rozpoczęła także partnerską współpracę z Fundacją Kreatywnej Edukacji, z czego powstała inicjatywa “Rodzic Działa!”, a następnie narodził się pomysł uruchomienia portalu www.rodzicdziala.pl Internetowy portal skierowany jest do bydgoskich rodzin, które cały czas borykają się z problemem znalezienia odpowiednich miejsc dla swoich maluchów. Bydgoszcz, w której nieustannie trwają remonty i przebudowy, nie okazuje się być nadmiernie przyjazna dla rodzin z dziećmi.

Bezpieczny Świat zajmuje się także rozwiązywaniem indywidualnych problemów. Zgłosić może się każdy, nie ma znaczenia wiek, płeć, pochodzenie, zawód… Najważniejszy jest człowiek. Fundacja pomaga w sytuacjach, kiedy wydaje się, że nie ma już żadnego rozwiązania. Cyklicznie są prowadzone darmowe i anonimowe porady prawne oraz psychologiczne. Na konsultacje obowiązują wcześniejsze zapisy - to jedyny warunek. Wystarczy zadzwonić pod nr: 52/ 33 94 111 lub kom. 693 375 445. Porady odbywają się w siedzibie Fundacji, tj. przy ul. Dolina 35 w Bydgoszczy we wtorki i czwartki od godz. 17.00 do 19.00.

Chętni chcący uzyskać więcej informacji na temat Fundacji i jej działań mogą kierować pytania pisząc na adres: fundacja@bezpiecznyswiat.pl bądź odwiedzając stronę www.bezpiecznyswiat.pl

Osoby i instytucje chcące przyłączyć się do projektu (prawnicy, psychologowie oraz osoby zainteresowane charytatywną pracą w fundacji) również proszeni są o kontakt mailowy bądź telefoniczny.

Na zdjęciu: zachwycone przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie bawić się zimą.

Ewa Turska-Pawlicka

korespondent "Bliżej Przedszkola"