Pasowanie na Żaczka Przedszkolaczka w Przedszkolu nr 9

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Pyryt

Tak szybko mija czas, dopiero przekraczaliśmy progi przedszkola we wrześniu. Nauczyciele wspólnie z rodzicami współpracowali, aby pomóc dziecku przetrwać czas w przystosowaniu się do nowego środowiska. Pierwsze rozstania z rodzicami to nie jedna łza na policzku maluszka.

Mamy ten trudny okres adaptacji za sobą, dzieci dobrze się czują w nowym środowisku, lubią swoje panie, nawiązują się pierwsze przyjaźnie, panuje miła atmosfera. Dzieci chętnie uczą się wierszy i poznają nowe piosenki, które chętnie inscenizują ruchem, pokonują lęk przed występami, świetnie bawiąc się przy muzyce.

Pierwszym ważnym wystąpieniem publicznym dla najmłodszych dzieci w Przedszkolu nr 9 były występy na uroczystości Pasowania na Żaczka Przedszkolaczka. Przygotowania do uroczystości rozpoczęły się dużo wcześniej, uczyliśmy się wierszy, piosenek, ćwiczyliśmy taniec w parach. Przygotowaliśmy dla naszych bliskich upominki. Oczywiście rodzice jak zawsze spisali się na medal, bowiem zadbali o poczęstunek który uatrakcyjnił uroczystość.

Gdy nadszedł ten ważny dzień - 17 grudnia  dzieci w galowych strojach, pełne emocji wystąpiły przed rodzicami.

Zaprezentowały swoje umiejętności oraz złożyły przysięgę w której obiecywały: nie płakać, nie szlochać, panie mocno kochać, co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą, zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować i choć jeszcze są  mali bawić się zgodnie w sali. Po słowach przyrzeczenia pani dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy okolicznościowe.

Wspólna biesiada dzieci i rodziców przy wspaniałych smakołykach oraz śpiewanie kolęd zakończyły uroczystość.

od Agnieszka Pyryt

do Agnieszka Pyryt