Kocham bardzo Babcię, Dziadka!

Wydarzenie dodał(a) Maria Barbara Skrodzka

Rzecz się wydarzyła ogromnie wesoła,

Babcia z Dziadkiem przyszli dzisiaj do przedszkola.

Z nami się radują, z nami podśpiewują,

Hej, kolęda, kolęda!

Składamy życzenia bardzo kolorowe,

Żeby babcie były wesołe i zdrowe.

A dziadek nie płakał, tylko z nami skakał,

Hej, kolęda, kolęda!

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym mroźnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to Dzień Babci i Dziadka. W naszym przedszkolu  „Na górce ” -zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest już stałą tradycją.

Na spotkania z babcią i dziadkiem przedszkolaki przygotowały dla swoich gości specjalne programy artystyczne. Każda z grup zaprezentowała wspaniałe przedstawienie, po obejrzeniu którego niejednej babci (i dziadkowi zresztą też) łezka kręciła się w oku. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Wyjątkowi goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta podczas ich występów. Wielką przyjemność sprawiły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane przez dzieci drobne upominki i laurki. Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców w przygotowanie tej uroczystości dziadkowie spędzili w przedszkolu naprawdę "słodkie" spotkanie. Wspólny poczęstunek był okazją   do rozmów, wspomnień, bliższego poznania się i do  zabawy z wnukami.

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez, radości.

od Maria Barbara Skrodzka

do Maria Barbara Skrodzka