Zawody naszych rodziców cz.2

Wydarzenie dodał(a) Ewa Jeziorowska

Drugie spotkanie z cyklu "Ciekawe zawody naszych rodziców" odbyło się 14 stycznia 2010r. Poprosiłyśmy o nie mamę Dawida – Panią Agnieszkę. Spotkanie nie odbyło się jednak w naszym przedszkolu. Tym razem to my dostaliśmy zaproszenie do miejsca, w którym pracuje Pani Agnieszka – a mianowicie do sklepu spożywczego. Sklep mieści się niedaleko przedszkola, ale i tak nikt nie mógł doczekać się wycieczki.

W sklepie zjawiliśmy się punktualnie o umówionej porze. Mama Dawida, wraz ze swoją koleżanką zapoznały nas z rodzajem artykułów sprzedawanych w ich sklepie. Omówiły i zaprezentowały poszczególne działy, takie jak: warzywa i owoce, nabiał, wędliny, napoje, mrożonki, pieczywo, słodycze i inne. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, gabloty, lady i kosze. Z uwagą obejrzały też lodówki i zamrażarki. Dużą ciekawostką i niespodzianką dla dzieci było wprowadzenie ich parami, przez panie ekspedientki, za ladę, oraz do magazynu. Dzieci miały możliwość obejrzeć miejsca, których nie widać od strony sklepu.  W trakcie wycieczki sklep odwiedzali klienci, co pozwoliło na bezpośrednią obserwację pracy ekspedientki. Szczególne zainteresowanie dzieci wzbudziła kasa fiskalna i waga. Podczas zwiedzania sklepu dzieci zadawały wiele pytań, na które panie chętnie odpowiadały.

Na zakończenie wycieczki każde z dzieci samodzielnie dokonało drobnych zakupów, pamiętając o stosowaniu form grzecznościowych: proszę i dziękuję. Było to dla nich cennym doświadczeniem. A od naszych przemiłych gospodarzy dzieci otrzymały cukierki.  Wycieczka do sklepu była bardzo interesująca i pouczająca. Dostarczyła dzieciom wielu doświadczeń i doznań, sprawiając wszystkim wiele radości. Będzie ona miłym wspomnieniem na wiele lat.  Serdecznie dziękujemy mamie Dawida oraz paniom z pobliskiego sklepu za tę wspaniałą wycieczkę, miłą atmosferę, oraz za przybliżenie dzieciom zawodu ekspedientki.

Wychowawczynie Ewa Jeziorowska i Danuta Janduła wraz z dziećmi z grupy pięciolatków.

od Ewa Jeziorowska

do Ewa Jeziorowska