Metoda Ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne

Wydarzenie dodał(a) Celina Pierzchała

Jest to metoda powszechnie stosowana podczas pracy z dziećmi. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim temu, że w gruncie rzeczy jest to system ćwiczeń- zabaw- relacji. Stosowana jest głównie w celu wspomagania rozwoju psychoruchowego dzieci oraz w terapii osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie, jednak możliwości korzystania z niej są praktycznie nieograniczone. W trakcie zajęć dzieci - podobnie jak podczas spontanicznej zabawy - poznają swoje otoczenie i uczą się czuć w nim bezpiecznie, dzięki czemu otwierają się na twórcze działanie i nawiązują relacje z innymi osobami. Korzystając z uzyskanego potwierdzenia zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do samodzielnego prowadzenia zajęć (2 poziom) Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, podjęłam się prowadzenia zajęć popołudniowych dla Rodziców i ich dzieci. Zajęcia prowadzone są raz w miesiącu dla poszczególnych grup wiekowych. Obserwując dotychczasową frekwencję na ćwiczeniach i analizując ankiety Rodziców, wiem, że warto takie zajęcia prowadzić.

Rodzice zgodnie z wcześniejszą informacją przychodzą dobrze przygotowani do zajęć (odpowiedni strój) i pełni zapału biorą udział we wszystkich ćwiczeniach. W wielu ankietach pojawiała się prośba, by podobne zajęcia prowadzić (jeśli to możliwe) raz w tygodniu. Wszystkim podoba sie taka forma prezentacji osiągnięć i umiejętności dzieci. Chociaż bardzo zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach po zakończonych zajęciach, obiecujemy sobie, że kiedyś to jeszcze powtórzymy.

od Celina Pierzchała

do Celina Pierzchała