Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzień Babci i Dziadka

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Malinowska ( komentarzy)
Dodane ponad 8 lat temu, wyświetleń 4647

Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

„Kochane Babcie, Dziadkowie kochani przyjmijcie nasze najlepsze życzenia, zdrowia, radości pociechy z wnucząt i niech się spełnią Wasze marzenia. To Wasze święto, my pamiętamy…”   Pamiętaliśmy również w tym roku. Dzień Babci i Dziadka to święto, które już dawno zagościło na stałe w naszym kalendarzu imprez i uroczystości przedszkolnych. Atmosferę pełną miłości, radości i wzajemnego szacunku stworzyły dzieci, a o szczególną oprawę tego spotkania zadbali rodzice. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się 22 stycznia po południu. Zaprezentowane przez dzieci wiersze i piosenki wzbudziły wiele emocji, ale największą radość wywołały wspólne pląsy i zabawy z dawnych lat. Były tańce integracyjne, były też zabawy naszych dziadków: „Pingwin”, „Rolnik sam w dolinie”, „Labada”, „Stoi różyczka”.
 
Energii, poczucia humoru i umiejętności zabawy w tak licznym gronie pozazdrościć mogą babciom i dziadkom młodsze pokolenia. Po wspólnych szaleństwach zaprosiliśmy naszych gości na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Poczęstunek ten połączony był z konkursem na najlepsze ciasto lub ciasteczko, w którym wzięli udział chętni rodzice. Wypieki oceniane były przez wszystkich uczestników imprezy. Twórca najsmaczniejszego ciasta otrzyma w nagrodę książkę. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom przygotowane przez siebie prezenty. Kochane Babcie, Kochani Dziadkowie – dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok.