Zamów prenumeratę, opłać 3 numery miesięcznika - odbierz prezent

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Akademia Dziecięcej Matematyki
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Warsztaty bożonarodzeniowe w Muzeum w Gołotczyźnie

Wydarzenie dodał(a) Dorota Kamińska ponad 16 lat temu · 3084 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora
Warsztaty bożonarodzeniowe w Muzeum w Gołotczyźnie

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas… czas spotkań z bliskimi, obdarowywania się prezentami, czas ubierania choinki oraz spotkania z Mikołajem. Jednak najpiękniejsza choinka to taka, która przystrojona jest ozdobami wykonanymi przez dzieci.
Przedszkole nr 2 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Płońsku realizuje program edukacji regionalnej, w ramach którego m.in. kultywowane są tradycje bożonarodzeniowe. W okresie przedświątecznym wychowankowie przedszkola uczestniczą w zajęciach edukacyjnych dotyczących tematyki Świąt Bożego Narodzenia. Podczas tych spotkań dzieci nie tylko poznają tradycje świąteczne, ale również wykonują piękne dekoracje i ozdoby choinkowe. Wiele z nich bierze udział w lokalnych i ogólnopolskich konkursach plastycznych.
8 grudnia 2009r. grupa dzieci 5 i 6 letnich odwiedziła Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Gołotczyźnie, mieszczące się w Dworku Aleksandry Bąkowskiej oraz Krzewni – domu Aleksandra Świętochowskiego, gdzie uczestniczyły w warsztatach plastyczno – technicznych nt. „Boże Narodzenie w tradycji i plastyce obrzędowej”. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych. Podczas warsztatów przedszkolaki wykonywały tradycyjne ozdoby choinkowe z bibuły, m.in. bombki i łańcuchy. Z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem wykonywały papierowe zabawki, aby móc pochwalić się swoją pracą rodzicom, dziadkom i rodzeństwu. Były dumne, że przyozdobią świąteczne drzewko własnymi ozdobami. Dzieci zwiedziły również ekspozycję świąteczną i wysłuchały krótkiej historii nt. eksponatów znajdujących się w muzeum.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez panie pracujące w muzeum. Ponadto, korzystając ze słonecznej pogody odbyliśmy długi spacer po pięknym ogrodzie wokół muzeum.
Opracowała: Agnieszka Sitek, nauczycielka Przedszkola nr 2 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Płońsku.

Strona www dla przedszkola – przykładowy szablon

Strona www dla przedszkola Tylko 259 zł/rok

Gotowa strona, domena i serwer – bez pomocy informatyka. Otrzymujesz wszystko w jednym miejscu:

  • gotową stronę www z profesjonalnym szablonem,
  • prosty panel, który obsłuży każdy nauczyciel,
  • pełne wsparcie techniczne w cenie.

Wyślij wiadomość do Dorota Kamińska

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera