Pójdźmy wszyscy do stajenki

Wydarzenie dodał(a) Maria Barbara Skrodzka

Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…

W  dni przedświąteczne w wielu zakładach pracy, instytucjach, szkołach, odbywają się spotkania wigilijne. Każdego roku w okresie świąt Bożego Narodzenia takie świąteczne spotkania odbywają się także w naszym przedszkolu. Są to spotkania w grupach, z rodzicami, którzy zwykle ze wzruszeniem oglądają  piękne programy artystyczne w wykonaniu dzieci z  poszczególnych grup. Często są to Jasełka,  a więc do stajenki przybywają pasterze i aniołowie, Trzej Królowie i dzieci – gwiazdeczki - wszyscy z darami dla Jezusa. Czasami przybiegnie jakiś zbłąkany  Diabełek. Każde dziecko ma swój, choćby maleńki wkład w te przedstawienia. W grupie II dodatkowym darem – prezentem dla Jezusa był taniec Grozik, który dzieci radośnie  zatańczyły. Potem zawsze są serdeczne życzenia i dzielenie się opłatkiem. Często też po występach dzieci wykonują wspólnie z rodzicami  karty świąteczne lub inne prace plastyczne (ozdoby choinkowe, gwiazdki, Anioły, Mikołaje itp.)

W mojej grupie – dzieci czteroletnich – przygotowałyśmy też z koleżanką wspólną zabawę dzieci i rodziców w poszukiwanie prezentów. Dzieci otrzymały list od Św. Mikołaja, w którym  zawarta była instrukcja,  gdzie jest niespodzianka. Dzieci i rodzice  postępowali  zgodnie z poleceniami zawartymi w liście, i oczywiście udało się im niespodziankę odnaleźć. Wiadomo – była pod choinką !, a radości z rozwiązania „zagadki” było co niemiara.

od Maria Barbara Skrodzka

do Maria Barbara Skrodzka