Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Dziubich

„Pokochaj pluszowego misia,
on przyjacielem dzieci jest,
Dorotka, Adaś i Justysia,
wesoło wszyscy bawią się”

25 listopada na całym świecie obchodzi się „Dzień Pluszowego Misia”. Nasze przedszkole też uczciło ten wyjątkowy dzień. To nie tajemnica, że przedszkolaki są fanami pluszowych misiów. Dzieci po prostu je uwielbiają, pluszaki towarzyszą im przy zasypianiu, są powiernikami najskrytszych myśli. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich opowiadania, powieści i wiersze. Najbardziej znanym z literatury pluszowym misiem jest oczywiście Kubuś Puchatek.

Tego dnia Kubuś Puchatek wraz z paniami z Biblioteki w Piotrkowie Kujawskim odwiedził nasze przedszkole. Dzieci miały okazję wysłuchać przygód ze Stumilowego Lasu.  Aby uczcić naszych milusińskich dzieci rysowały swoich ulubieńców. W sali grupy „Puchatki” wystawiono wszystkie prace przedszkolaków. Galeria mieniła się kolorami: brązowe, białe, żółte, różowe misie spoglądały na pląsy dzieci. Panie z grupy „Gwiazdeczki” przygotowały dla dzieci niespodziankę: każde dziecko otrzymało misia z masy solnej, którego później mogły pomalować i zabrać do domu na pamiątkę.

Hanna Betlińska

od Katarzyna Dziubich