Wizyta przedszkolaków w Bibliotece Publicznej w Gręzówce

Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Mariuszyc

Biblioteka Publiczna w Gręzówce obchodzi w tym roku 60-lecie swojego istnienia. Z okazji tak pięknego jubileuszu 4-5-latki w dniu 08.12.2009r. wybrały się do biblioteki z najlepszymi życzeniami.

Przedszkolaki zaśpiewały tradycyjne 100 lat, a następnie podarowały pani dyrektor drobny upominek w postaci własnoręcznie zrobionego bałwanka. Pani Alicja Śledź wspólnie z panią Dorotą Cegiełka zrobiły nam niespodziankę, przygotowując dla nas Urodziny Pluszowego Misia. Dzieci chętnie opowiadały o swoich ulubionych maskotkach.

Spotkanie w bibliotece nie mogło odbyć się bez książki i głośnego czytania. Dzieci wysłuchały bajek: „Misiaczek jest głodny”; „Kolory tęczy” i „Książeczka pełna bajek”. Następnie przyszedł czas na wesołe zabawy: „Stary niedźwiedź mocno śpi”; „Prawa łapka, lewa łapka – ja jestem niedźwiadek”; „Stary niedźwiedź mocno chrapie” i wiele innych podczas, których dzieci jak i panie wspaniale się bawiły. Na zakończenie tego pełnego wrażeń spotkania dzieci częstowały się słodkościami przygotowanymi przez panie bibliotekarki.

Na pożegnanie każdy przedszkolak otrzymał od pani Ali pluszowego misia. Grupa „Jagódek” wróciła do przedszkola szczęśliwa i wesoła. Dziękujemy pani Alicji Śledź za mile spędzone chwile w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gręzówce.

od Elżbieta Mariuszyc

do Elżbieta Mariuszyc