W oczekiwaniu na Mikołaja...

Wydarzenie dodał(a) Kamila Łyżwińska-Grubecka

W naszym przedszkolu dzieci z niecierpliwością i wielkimi emocjami czekały na tego sympatycznego gościa już od dawna. Mikołaj umilał przedszkolakom czas oczekiwania wysyłając do nich listy, które dzieci znajdowały w różnych niespodziewanych miejscach – a to przypięte do firanki, a to ukryte wśród ulubionych zabawek, a to podrzucone pod drzwi sali zabaw. Dzieci już wcześniej pisały do swojego ulubionego Świętego listy, które mogły wrzucać do specjalnie na tą okazję przygotowanej skrzynki.

Gdy wreszcie nadszedł ten dzień, nasze przedszkolaki z rumieńcami na twarzach kolejno pojawiały się w przedszkolnej szatni. A tam – cuda i dziwy! Zniknęła skrzynka z listami do Mikołaja, a na podłodze pojawiły się czarne tajemnicze ślady. Do kogo one należą, kto zakradł się do szatni pod nieobecność Pań i dzieci? Domysłom nie było końca! Ale to dopiero początek niespodzianek! Po śniadaniu, cała przedszkolna rodzinka zebrała się w sali starszaków – „Żabek”, która zamieniła się w niesamowitą krainę baśni i bajek. Co też się tutaj wydarzy? – słychać było padające z różnych stron sali pytania. Wątpliwości rozwiała mama Oskara, która jako bajarka wyszła do dzieci i zaprosiła je na bajkę w wykonaniu rodziców i nauczycielek najstarszej grupy. Wspaniali rodzice wcielili się w bajkowe postacie – mama Wiktora zamieniła się w Czerwonego Kapturka, mama Czarka w mamusię bohaterki, tata Karolinki był dzielnym myśliwym, a mama Karolinki – babcią Czerwonego Kapturka. Pani Ewa wcieliła się w strasznego wilka, który na zakończenie bajki wylądował w  chorzowskim ZOO i od tej pory uśmiechał się pięknie do wszystkich dzieci, a nad stworzeniem odpowiedniego klimatu muzycznego czuwała Pani Asia. Dzieci były zachwycone, a oklaskom po zakończonym przedstawieniu nie było końca!

W ten miły sposób czas oczekiwania na przybycie Mikołaja upłynął bardzo szybko w atmosferze radości i dobrej zabawy, a dzieci nawet się nie obejrzały, gdy usłyszały znajomy i jakże wyczekiwany dźwięk srebrnego dzwoneczka. Tak, tak – w progi naszego przedszkola zawitał Mikołaj! Ten uśmiechnięty Święty odwiedził wszystkie grupy przedszkolne z osobna w towarzystwie prześlicznej Śnieżynki, która pomagała mu obdarowywać wspaniałymi prezentami każde dziecko. Mikołaj, choć w tym dniu tak bardzo zapracowany, znalazł czas, by porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie z każdym przedszkolakiem, a także wysłuchać pięknych piosenek i wierszyków, które specjalnie dla niego dzieci przygotowywały od dawna.

To był bardzo udany dzień. Mikołaju, czekamy na Ciebie za rok!

Ewa Celińska

fot. Kamila Łyżwińska-Grubecka