Mikołaj przyjechał do krasnali.

Wydarzenie dodał(a) Beata Wilga

Święty Mikołaj lasem wędruje, w okna zagląda i dopytuje... jasną gwiazdką świeci, gdzie są grzeczne dzieci?:))

Mikołaj przyjechał prosto z Laponii,a renifery pozostawił w garażu, bo śniegu nie nasypało:)) do wszystkich grzecznych dzieci z "Akademii Krasnoludków" w Elblągu. Tym razem przygotowania do wizyty Mikołaja - najstarszego na świecie krasnala - postanowiliśmy połączyć z URODZINAMI KRASNOLUDKA. Dzieci wraz ze swoimi Paniami  zgromadziły sporą bibliografię o znanych krasnoludkach i na uroczystość przyjechały z Mikołajem: Krasnal Noddy, 7 krasnoludków Śnieżki, Hałabała, Koszałek-Opałek oraz pomocnicy z Anglii - "gnomy & brownies", a także elfy i norweskie trolle. Dzieci zdobyły wiadomości o legendzie Mikołaja, a także o bajkowych postaciach w ciągu całego tygodnia zajęć i sesji edukacyjnych.

Mikołaj niezwykle ucieszony zaprosił p. Dyrektor i kolejne grupy na salę gimnastyczną do pląsów i tanecznych prezentacji. Jako pierwsza wystąpiła Emilka z grupy 6- latków i powitała Mikołaja wierszem, a jej koledzy  z p. Grażynką  zaśpiewali piosenkę pt: "Krasnal bardzo lubił biegać", następnie 5-latki z p. Beatką  zatańczyły pląs pt: "Pod czerwonym grzybkiem, pod krzaczkiem poziomek, miały krasnoludki swój maleńki domek" i pokazały w piękny sposób wierszyk pt: "Krasnalek malutki mieszka pod podłogą". Grupa 4-latków wraz z p. Moniką nauczyła Mikołaja wesołego pląsu "Wąską ścieżką przez ogródek..." /wg Klanza/ i oczywiście najmłodsze, najodważniejsze  krasnale z p. Anią i p.Tereską zachwyciły Mikołaja piosenką "My jesteśmy krasnoludki".

Urodziny Krasnoludków nie mogły obyć się bez... owocowego tortu upieczonego przez nasze kuchareczki. Nasza "Akademia" odśpiewała hymn przedszkolaków i uroczyście złożyła obietnicę niesienia pomocy słabszym i zwierzętom, aż do kolejnej wizyty Mikołaja. Gdy pożegnaliśmy zapracowanego Świętego machając mu czerwonymi czapeczkami... rozpoczęły się konkursy sportowe i zabawy integracyjne przy muzyce,a potem zajadanie się tortem.

Po południu przedszkolaczki tworzyły plakaty angielskich i polskich krasnali, ozdabiając nimi wystawę... a w holu na każdego dzielnego krasnoludka czekała paczka - niespodzianka, którą wręczyła Śnieżynka:)

od Beata Wilga

do Beata Wilga