Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Werecka

Dnia 25 listopada po raz pierwszy w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Gorzowie Wlkp. obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w naszym przedszkolu zaroiło się od pluszowych misiów. Odwiedziły nas zupełnie małe misie, które nosimy na szczęście w kieszeni oraz te wielkie, które trudno nam było objąć, no i wreszcie miś olbrzym przyniesiony przez Huberta i jego rodziców.

Wszystkie dzieci spotkały się w sali starszaków, gdzie na wstępie wysłuchały historii powstania pluszowego misia oraz wierszy o misiach. W rytm piosenki „Jadą, jadą misie” odbyła się parada misiów i ich prezentacja przez poszczególne grupy. Dzieci nauczyły się zabawy ruchowej do piosenki „Niedźwiadek”, którą od razu polubiły. Misie, które nie odstępowały dzieci na krok wysłuchały wraz z nimi opowiadania o Kubusiu Puchatku. Historia ta z pewnością pomogła wszystkim zrozumieć wartość przyjaźni.

Wszyscy chcieli wziąć udział w konkursach, gdzie można było wykazać się wiedzą, zręcznością i szybkością. Dzieci poznały smak miodu w konkursie „Słodkie co, nieco”, wykazały się zręcznością w konkursie „Niedźwiedzie łapy” i „Garnek miodu”, a misiowe zagadki przekonały nas, że dzieci wiedzą dużo o niedźwiedziach brunatnych. Wiele emocji przyniosło rysowanie portretu misia na wyścigi w rzędach, gdzie każdy zawodnik mógł dorysować tylko jeden element. Maluszkom najbardziej spodobały się zabawy z chustą animacyjną, na której zgotowały swoim misiom najpierw miłą przejażdżkę, a następnie zrobiły wielki sztorm, który doprowadził misie do choroby morskiej.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały plakietkę „Przyjaciel Pluszowego Misia” oraz słodkie co, nieco. Ten dzień był doprawdy  bardzo misiowy i wyjątkowy.

Joanna Korosteńska

od Agnieszka Werecka