Miś Uszatek i dzieci na ekologicznej ścieżce

Wydarzenie dodał(a) Bożena Wera

Przedstawienie teatralne pt. „Miś Uszatek i dzieci na ekologicznej ścieżce” w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 10 im. Misia Uszatka w Koszalinie

We współczesnym, zabieganym świecie często zapominamy o tym, jak ważna jest otaczająca nas przyroda. Nie pamiętamy, że życie bez kontaktu z przyrodą jest niemożliwe. Wszystko, co potrzebne jest człowiekowi do życia, czerpie on właśnie z otaczającego go środowiska. Dzieci z grupy starszaków „Jarzębinki” przygotowały przedstawienie o treściach przyrodniczo-ekologicznych. Obejrzały go wszystkie dzieci z przedszkola, rodzice i pani G. Małkiewicz – Prezes koszalińskiego Klubu LOP.

Osoby występujące w przedstawieniu: pani Jesień, zajączek, wiewiórka, lisek, sowa, żabka, leśna wróżka, Miś Uszatek, 8 dzieci, 8 leśnych duszków.

Scena przedstawiała leśną polanę w otoczeniu drzew. Pod drzewami grzyby, mech.

Krótki opis przedstawienia:

• Leśne zwierzęta czekają na leśnej polanie na przyjazd Misia Uszatka, rozmawiają o urokach jesiennego lasu, świergocie ptaków, znaczenia lasu i przyrody dla zwierząt  i ludzi.
  • Nagle słychać krzyki, nawoływania, łamanie gałęzi – to dzieci wybrały się do lasu na wycieczkę. Zwierzęta w popłochu chowają się za drzewa. Dzieci robią sobie piknik na leśnej polanie – jedzą kanapki, piją soki – a wszystkie papierki, butelki rozrzucają wokół siebie. Schowane zwierzęta są zmartwione, że dzieci tak zaśmiecają las, przecież to ich dom. Najedzone dzieci zasypiają na kocach przy świergocie ptaków.
  • Do lasu na spacer wybrały się także leśne duszki, które zobaczyły polanę zaśmieconą przez dzieci. Wołają na pomoc leśną wróżkę, żeby zaczarowała dzieci. Wróżka swoją czarodziejską różdżką dotyka każdego dziecka.
  • Dzieci (zaczarowane przez wróżkę) budzą się i przecierają oczy ze zdumienia – kto tak naśmiecił w lesie? Sprzątają wszystkie śmieci i odchodzą do domu.
  • Zza drzew wychodzą leśne zwierzęta i bardzo cieszą się, że dzieci posprzątały przed przyjazdem Misia Uszatka, który właśnie dotarł na leśną polanę. Wszyscy są zadowoleni, że znowu można podziwiać uroki pięknego jesiennego lasu, już nie zaśmieconego.
  • Wszystkie sceny przeplatane są piosenkami o tematyce jesiennej, przyrodniczej i ekologicznej.

Otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem. Szacunku do niej uczymy dzieci już od najmłodszych lat. Kształtując wrażliwość dziecka na piękno natury, chronimy środowisko i dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń.

Bożena Wera

od Bożena Wera