Przedszkolaki segregują śmieci w lesie

Wydarzenie dodał(a) Anna Orzechowska

Kształtowanie właściwej, aktywnej postawy wobec ochrony środowiska, wyrabianie nawyku dbałości o najbliższe otoczenie to priorytetowe zadania naszej placówki. W realizacji tak postawionych celów nieustannie pomagają nam rodzice.

Poprzez coroczne czynne uczestnictwo dzieci przedszkolnych w akcji „Sprzątanie Świata” zarówno maluchy, jak i starszaki uświadamiają sobie konieczność segregowania odpadów wytwarzanych przez człowieka. W tym roku grupy młodsze porządkowały teren wokół przedszkola, natomiast grupy starsze dzięki współpracy nauczycielek z Nadleśnictwem Drygały oraz przewoźnikiem panem Leszkiem Makowskim wyjechały autokarem do lasu. A tam dzięki kreatywności nauczycielek dzieci przeobrażone w bajkowe postacie i podzielone na zespoły:  „Sprzątających Czarownic”, Dobrych Diabełków”, „Wesołych Brodatych Krasnoludków” zabrały się do wykonania wyznaczonych zadań.

Dzięki tak zaplanowanym zajęciom dzieci utrwaliły zasady prawidłowego zachowania się w lesie a także zasady segregacji śmieci, uświadomiły sobie użyteczność swojej pracy dla dobra lasu, jego mieszkańców, a nawet całej planety. Kiedy worki na poszczególne odpady zostały zapełnione dzieci odprężyły się piekąc kiełbaski i śpiewając piosenki przy ognisku. Po tak pracowitym przedpołudniu starszaki po powrocie z lasu odpoczywały na kocach rozłożonych na świeżo wysprzątanym przez maluchy placu przedszkolnym wsłuchując się w odgłosy natury dziękującej im za ich wysiłek.

od Anna Orzechowska

do Anna Orzechowska