Wspólna zabawa dzieci i rodziców na I festynie rodzinnym w sztumie

Wydarzenie dodał(a) Iwona Psuja
ponad 15 lat temu, wyświetleń 2024

W ostatnią sobotę września, na dziedzińcu Zamku Sztumskiego odbył się Festyn Rodzinny dla rodzin przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr1 w Sztumie, do którego uczęszczają dzieci z terenu miasta i pobliskich wiosek. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie „Przyjaciele Dzieci” we współpracy ze Sztumskim Centrum Kultury.

Poprzez wspólne spędzenie czasu, wspólną zabawę i współdziałanie chcieliśmy  zintegrować całą społeczność przedszkolną a także wpłynąć na zacieśnienie więzi rodzinnych, nawiązywanie pozytywnych i znaczących kontaktów rodziców z dziećmi – mówią organizatorzy.

Hasło przewodnie imprezy brzmiało: „Każda rodzina o tym wie, że na festynie można fajnie bawić się!”.

Członkowie Stowarzyszenia przygotowali szereg atrakcji i niespodzianek dla wszystkich uczestników festynu. Zorganizowano konkurencje sportowe, zarówno dla dzieci jak i całych rodzin, loterię fantową, wspólne pląsy i zabawy muzyczne. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyło się stanowisko z malowaniem twarzy, gdzie panie dokonywały metamorfozy i na twarzach dzieci pojawiały się  kotki, pieski, delfiny, itp.

Ogromną frajdę sprawili dzieciom też policjanci, którzy udostępnili maluchom  zwiedzanie radiowozu, a także spędzenie kilku chwil na policyjnym motorze.

Ponadto na jednym ze stanowisk można było za pomocą małego urządzenia samodzielnie wykonać znaczek, upamiętniający udział w festynie.

Organizatorzy pomyśleli o wszystkim – podczas imprezy dyżur pełniła pani pielęgniarka, gotowa do udzielenia pomocy. Na szczęście nie było takiej potrzeby.

Uśmiechy na twarzach dzieci i rodziców świadczyły o tym, że wszyscy dobrze się bawili. Nie da się ukryć – na Zamku tego dnia panowała radość płynąca ze wspólnej zabawy.

Członkowie Stowarzyszenia bardzo serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, dzięki którym można było zorganizować tak wiele atrakcji.

Iwona Psuja

od Iwona Psuja