Bajkowe drzewa

Wydarzenie dodał(a) Dorota Klimczak

W tym roku Święto Drzewa w naszej placówce rozpoczęło się wycieczką do szkółki lesnej, podczas której dzieci poznały sadzonki róznych drzew i ich dorosłe osobniki, warunki potrzebne do ich wzrostu i sprzet przydatny podczas prac w szkółce.

Pan leśniczy opowiedział równiez dzieciom o szkodnikach, które niszczą drzewa. Przedszkolaki zasadziły  kilka drzew w szkółce lesnej a takze otzrymały sadzonki do zasadzenia w przedszkolnym ogrodzie.

Po powrocie z wycieczki dzieci wysłuchały czytanej bajki  o zółwiku Franklinie, który też sadził drzewka, a nastepnie udały sie do ogrodu przedszkolnego, gdzie zasadziły otrzymane sadzonki drzew. Nowo posadzone drzewka dzieci nazwały imionami postaci bajkowych - drzewko chłopców otzrymało imię Papa Smerf, natomiast dziewczynki nazwały swoją sadzonkę - Calineczka. Pod drzewkami zostały umieszczone tablicxzki z imionami i datą sadzenia.

Natomiast w kąciku przyrody dzieci wysiały do doniczek nasiona buka i sosny i będą prowadziły obserwację, a wyhodowane  sadzonki będą pielęgnować, aby mozna było je też zasadzic w ogrodzie.

od Dorota Klimczak

do Dorota Klimczak