Czerwony dzień w przedszkolu

Wydarzenie dodał(a) Monika Murawska-Ślęzak

Głównymi priorytetami tegorocznej pracy naszego przedszkola są pogłębianie wiedzy przyrodniczej oraz promowanie zdrowego stylu życia. W ramach realizacji założeń planu, postanowiłyśmy zorganizować „Dni kolorów”, które kojarzą się z poszczególnymi porami roku, a także barwami zdrowej i smacznej żywności.

Jako pierwszy swoje święto obchodził kolor czerwony. 8. października 2009 roku Miejskie Przedszkole w Białej Piskiej „zaczerwieniło się”. Wszystkie dzieci, a także panie i pracownicy naszej placówki ubrali się w czerwone bluzeczki, koszulki i sweterki. Tego dnia motywem wszystkich działań była czerwień. Kolor ten królował również w kuchni. Panie kucharki przygotowały  pyszne dania z czerwonych owoców i warzyw: nie zabrakło  kanapek z pomidorem i rzodkiewką, zupy buraczkowej, kompotu z wiśni... Dzieci wykonywały pełne fantazji „czerwone” prace. Sale udekorowane były czerwonymi balonikami, jabłuszkami i serduszkami. Dzieci z grup: „Biedronek”, „Muchomorków” i „Promyków” wykonały  z paniami pyszną czerwoną galaretkę owocową z biszkoptami i kawałkami owoców – oczywiście czerwonych!   "Kropelki" ułożyły wspólnie "Odę do Czerwieni".

Uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych utwierdziły nas w przekonaniu, że dzieci  ciekawie i wesoło spędziły czas. Mamy nadzieję, że zapamiętają ten szczególny dzień, oraz to, że warto jest zastąpić czerwone lizaki i sztucznie barwione napoje, naturalnymi, zdrowymi warzywami i owocami oraz ich przetworami.

od Monika Murawska-Ślęzak

do Monika Murawska-Ślęzak