Na stadionie w Łęcznej...

Wydarzenie dodał(a) Wioleta,Agnieszka Chołast

Do Łęcznej, miasta położonego w dolinie rzeki Wieprz, wybrały się z dzieci z Przedszkola nr 54 w Lublinie.  Celem wycieczki był stadion pierwszoligowego  klubu GKS Górnik Łęczna oraz spotkanie z jego zawodnikami.

Wszystko rozpoczęło się pod koniec tego maja o godzinie 9.00, kiedy to podekscytowane dzieci, ciekawe świata wyruszyły autokarami do Łęcznej. Przybywszy na miejsce, przed oczami dzieci rozprzestrzeniał się widok ogromnego stadionu, podobnego do tych wspaniałych, znanych z TV. Jednakże, dopiero, kiedy przedszkolaki znalazły się na murawie boiska, można było zaobserwować ich zdziwienie, euforię i chęć „działania”.

Dzięki życzliwości kierownictwa i piłkarzy GKS Górnik Łęczna S.A  dzieci uczestniczyły w przeróżnych grach i rywalizacjach sportowych. I tak na boisku odbyły się mini rozgrywki w piłce nożnej, dające szansę sprawdzenia swoich umiejętności piłkarskich. Ponadto każdy mógł sprawdzić swoją celność do bramki, w której stał bramkarz GKS Górnik Łęczna S.A. Kolejną atrakcją był slalom między pachołkami oraz MotoCross. Najodważniejsi mogli nałożyć kask ,usiąść na motorze i usłyszeć przerażający warkot silnika. Ogromnym przeżyciem dla dzieci był pokaz umiejętności żonglerskich dwóch piłkarzy pochodzących z Brazylii i Burkina Faso. Przedszkolaki wysłuchały hymnu Górnika Łęczna, zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z zawodnikami, a na koniec otrzymały pamiątki – niespodzianki.

Pełni wrażeń z marzeniami o karierze piłkarza a zarazem z odrobiną przemęczenia wróciły do przedszkola.

Wycieczka była zwieńczeniem całorocznej pracy placówki propagującej zdrowy styl życia, rozwijając zamiłowanie do sportu i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Wioleta Chołast

Nauczycielka Przedszkole nr 54 w Lublinie