Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak

Dzień 25 maja 2009 roku w naszym przedszkolu był wyjątkowy, ponieważ „Dzień Mamy i Taty”  to szczególne święto zarówno dla wszystkich Mam i Tatusiów jak i dla najmłodszych dzieci. W tym dniu zawsze jest dużo miłości, radości i łez, ale łez szczęścia i dumy.

Kiedy pięknie wystrojony taras przedszkola wypełnił się po brzegi gośćmi, Pani Dyrektor powitała rodziców i zaprosiła na program artystyczny przygotowany w dwóch grupach wiekowych. Maluchy i średniaki śpiewały, tańczyły oraz pięknie recytowały wiersze o tematyce rodzinnej. Mamy i ojcowie byli dumni ze swoich pociech. Starszaki natomiast przygotowały program mówiący między innymi o prawach dziecka. Dzieci wiedzą że mają prawo do: kochających rodziców, szczęśliwej rodziny, miłości. Miłość to jest to, czego każde dziecko na całym świecie (niezależnie od wieku, statusu materialnego)  najbardziej potrzebuje.

Piosenki, wiersze i drobne upominki, to tylko niektóre z atrakcji, które czekały  na kochane mamy i tatusiów. Super atrakcją  przygotowaną specjalnie na tą okazję była Wielka loteria fantowa. Każdy los miał wygraną – zabawki małe i duże ale wszystkim dzieciom przyniosły wiele radości .

Nagrodą główną tej loterii były bilety dla trzech osób do „Magicznej krainy” w Częstochowie.Za załatwienie „głównej nagrody” szczególne podziękowania kierujemy do naszej koleżanki Małgosi Kurpios, która z własnej inicjatywy, poświęcając czas załatwiła z właścicielką „ Magicznej krainy” wejściówki w dowolnym czasie na nieokreśloną ilość godzin.

Dzięki hojności naszych kochanych rodziców, na których zawsze możemy liczyć zebraliśmy kwotę 405 złotych.  Za uzyskane pieniądze  zostały zakupione zabawki do piaskownicy oraz inne zabawki dla wszystkich dzieci:

• 4 samochody za -120 zł,
  • 2 kosiarki za -50 zł,
  • 3 lalki śpiewające za -94 zł,
  • lalkę do wózka -35 zł,
  • wózek dla lalek –38 zł,
  • 2 taczki do piaskownicy- 75 zł,
  • 5 łopatek –10 zł,
  • 4 gry dydaktyczne - 30zł.

Wszystkim uczestnikom loterii a więc wszystkim Mamom i Tatom naszych wychowanków bardzo serdecznie dziękujemy. Dzięki Waszej ofiarności dzieci mają atrakcyjne zabawki w piaskownicy.   Dziękujemy również za wspaniałą atmosferę podczas uroczystości oraz za życzliwość i dowody sympatii.

Magdalena Jasińska

Bożena Rał