Skawina- moje miasto

Wydarzenie dodał(a) Agata Pagacz

W maju w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Skawinie został ogłoszony konkurs na napisanie wierszyka o naszym mieście.

W konkursie mogły wziąć udział dzieci uczęszczające do naszego przedszkola, wspomagane przez rodziców, rodzeństwo lub dziadków. Jak się okazało zadanie nie było łatwe i na konkurs napłynęło tylko 18 utworów. Wierszyki oceniało niezależne jury, w skład którego weszły panie z Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie: Jadwiga Boba, Agnieszka Pospuła, oraz Lucyna Podgórna.

Po zapoznaniu się z wierszami jury przyznało dwa pierwsze miejsca, trzy drugie miejsca oraz trzy trzecie miejsca, a wszystkich uczestników pochwaliło za ciekawe pomysły i zdolności w układaniu wierszyków. Zwycięzcami zostali: I miejsce: Beatka Kołodziej za wiersz „Moje miasto” Wiktoria Kupiec za wiersz „Gdzie Ty mieszkasz?” II miejsce: Eryk Kierzkowski za wiersz ”Skawina- moje miasto” Emilka Papież za wiersz „Moje miasto” Niedaleko od Krakowa ….. Karolinka Żmuda za wiersz „Jest na świecie piękna kraina” III miejsce: Daria Byczek za wiersz „Skawina to śliczna mieścina” Marysia Kwiatkowska za wiersz „Skawina” Marysia Ożóg za wiersz „”Skawina- moje miasto” Chociaż jestem jeszcze mała"

4 czerwca wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród. Dyrektor przedszkola Barbara Wójcik oraz organizator konkursu nauczycielka Agata Pagacz wręczyły wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy, książeczki "Skawina- moje miasto", malowanki, lizaki, oraz baloniki, a zdobywcom pierwszych, drugich i trzecich miejsc  gry stolikowe.

Rodzice natomiast otrzymali notesy do zapisywania nowych wierszyków.

od Agata Pagacz

do Agata Pagacz