Dzień Dziecka - dniem otwartym w naszym przedszkolu.

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak
ponad 15 lat temu, wyświetleń 1991

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”

Janusz Korczak

Na Dzień Dziecka zaprosiliśmy do nas wszystkie dzieciaki w wieku przedszkolnym także te, nie uczęszczające do naszego przedszkola.Z radością przyjęliśmy fakt, że wiele dzieci odpowiedziało na nasze zaproszenie i wrazz rodzicami odwiedziło nas w tym szczególnym dniu.

W Dniu Dziecka na naszych wychowanków czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Pierwszą z nich była wizyta Pań z Towarzystwa Przyjaciół Koniecpola, które w ramach akcji: Cała Polska Czyta Dzieciom przeczytały piękne wiersze właśnie o dzieciach, przyniosły także mnóstwo pysznych cukierków, za które im serdecznie dziękujemy!

Następna część obchodów Dnia Dziecka odbyła się na placu przedszkolnym. Rozpoczęła się ona wspólną zabawą taneczną ze śpiewem przy znanych dzieciom piosenkach: Dżungla, Czy gruby czy chudy, Kropka, kropka itp. Były także nieco starsze zabawy, które zapewne pamiętają rodzice a nawet dziadkowie dzieciaków np. Ojciec Wergiliusz, my o nich nie zapominamy, bo można przy nich również można się wspaniale bawić.

Kolejnym punktem programu były zawody sportowe. Każde dziecko miało szansę wziąć w nich udział. Był bieg z woreczkiem na głowie, przekładanie szarfy, rzuty do celu, slalom między obręczami. I choć byli wygrani i przegrani to wszystkie dzieciaki otrzymywały słodkie nagrody.

Po części sportowej był czas na rysowanie. Można było wybrać między rysowaniem kredą lub kredkami na arkuszach papieru. Oczywiście zdecydowanie więcej było chętnych do rysowania kredą i bardzo się z tego powodu cieszymy, bo na naszym placu przedszkolnym powstały prawdziwe dzieła sztuki. Oby tylko szybko nie spadł deszcz i nie zmył dzieł naszych małych artystów.

Ponieważ niebo przykryły chmury dalszą część spotkania spędziliśmy w przedszkolu, ale tu już był prawdziwy Dzień Dziecka: każdy mógł wybrać sobie, co chciał robić: w jednej sali były zajęcia plastyczne, w drugiej dyskoteka przy piosenkach zespołu Fasolki, a w trzeciej można było bawić się lalkami, autami, puzzlami, układać wieże z klocków. Nowe dzieciaki miały okazję poznać przedszkole i nowych kolegów i jak sami mówili bardzo im się u nas podobało. Dziękujemy im za odwiedziny i gorąco ich pozdrawiamy!

Cały czas w trakcie trwania naszych uroczystości dzieci były częstowane lizakami i różnymi pysznymi cukierkami, bo w tym dniu można na chwilę zapomnieć o próchnicy i zdrowym odżywianiu!

Myślę, że 1 czerwca nie tylko dzieci w naszym przedszkolu, ale na całym świecie szczerze się śmiały i cieszyły, bo jak słusznie zauważył J. Korczak: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Małgorzata Kurpios

od Urszula Nowak