Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Wizyta w Planetarium


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 14 lat temu, wyświetleń 3356


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 Jeżyki, Słoneczka oraz Krasnale odwiedziły Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. 

 
Największe i najstarsze polskie planetarium powstało w 1955 roku dla uczczenia pamięci wielkiego polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Zostało wyposażone w aparaturę projekcyjną, umieszczoną pod 23-metrową kopułą stanowiącą ekran sztucznego nieba. Na półkulistym ekranie odtwarza ona wygląd nieba oglądanego w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na Ziemi. Ruchome projektory Słońca, Księżyca i planet pokazują wszelkie zmiany na niebie dziennym i nocnym związane ze zjawiskami na Ziemi i w jej sąsiedztwie.
 
Dzieci uczestniczyły w seansie opartym na wierszach dla dzieci, które bawiąc i ucząc zapoznają z podstawami wiedzy o widocznych na niebie obiektach astronomicznych. Zajęcia w całkowitej ciemności były nietypowe, jednak dzieci zachowały się wzorowo, usłyszeć można było jedynie okrzyki zachwytu. Nawet burza, specjalnie przygotowana na takie okazje ze wszystkimi swoimi charakterystycznymi aspektami jak błyski i grzmoty oraz odgłosy ulewnego deszczy nie przeraziła naszych wychowanków. Poszerzanie wiedzy dzieci poprzez kontakt z wytworami techniki jest najlepsza formą zabawy i nauki, dlatego wizyta w tak wspaniałym miejscu na pewno na długo zostanie w naszej pamięci….

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!