Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Wizyta w Planetarium


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 15 lat temu, wyświetleń 3551


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 Jeżyki, Słoneczka oraz Krasnale odwiedziły Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. 

 
Największe i najstarsze polskie planetarium powstało w 1955 roku dla uczczenia pamięci wielkiego polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Zostało wyposażone w aparaturę projekcyjną, umieszczoną pod 23-metrową kopułą stanowiącą ekran sztucznego nieba. Na półkulistym ekranie odtwarza ona wygląd nieba oglądanego w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na Ziemi. Ruchome projektory Słońca, Księżyca i planet pokazują wszelkie zmiany na niebie dziennym i nocnym związane ze zjawiskami na Ziemi i w jej sąsiedztwie.
 
Dzieci uczestniczyły w seansie opartym na wierszach dla dzieci, które bawiąc i ucząc zapoznają z podstawami wiedzy o widocznych na niebie obiektach astronomicznych. Zajęcia w całkowitej ciemności były nietypowe, jednak dzieci zachowały się wzorowo, usłyszeć można było jedynie okrzyki zachwytu. Nawet burza, specjalnie przygotowana na takie okazje ze wszystkimi swoimi charakterystycznymi aspektami jak błyski i grzmoty oraz odgłosy ulewnego deszczy nie przeraziła naszych wychowanków. Poszerzanie wiedzy dzieci poprzez kontakt z wytworami techniki jest najlepsza formą zabawy i nauki, dlatego wizyta w tak wspaniałym miejscu na pewno na długo zostanie w naszej pamięci….

Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!