Wycieczka do biblioteki

Wydarzenie dodał(a) Barbara Błaż

13 maja starszaki z grupy "Bolka i Lolka" Przedszkola Miejskiego nr 7 "Bajkowy Świat" były na wycieczce w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. Dzieci były zafascynowane samym budynkiem. Przeszklone przejrzyste sale, ciekawe wnętrza, pomnik naszej romskiej poetki Papuszy robi wrażenie!

Na przedszkolaków już czekała pani bibliotekarka, która w bardzo przystępny sposób opowiedziała o bibliotece, a także o sposobie z niej korzystania. Po zwiedzeniu pomieszczenia pani bibliotekarka poprosiła naszych wychowanków, by rozpoznały tytuły bajek po barwnych ilustracjach. Dzieci miały też możliwość rozwiązać szereg zagadek związanych z książką i czytelnictwem. Wysłuchały także wiersza, w którym książki proszą, by traktować je z szacunkiem.

Gdy już przypomnieliśmy sobie, jak obchodzić się z książką, nadszedł czas by z nich korzystać. Nasze dzieci bardzo często sięgają po książki z kącika w przedszkolu, ale takiego wyboru się nie spodziewały. Dla każdego było coś, czym się interesuje. Bibliotekarki przygotowały książki o kosmosie, zwierzętach, różnych dyscyplinach sportu i wiele bajek. Przedszkolaki wymieniały się książkami. Nawet nie zwróciliśmy uwagi jak szybko płynie czas i trzeba wracać do przedszkola.

Kilkoro dzieci nie mogło się rozstać z książką, dlatego pani bibliotekarka zachęciła starszaków, by wraz z rodzicami przyszli się zapisać i korzystać z bogatego księgozbioru.

od Barbara Błaż

do Barbara Błaż