III Wewnątrzprzedszkolna olimpiada ekologiczna

Wydarzenie dodał(a) Ewa Andruszko

Orzysz 30.04.2009r

„Z EKOLOGIĄ NA TY”

„Gdy wielu ludzi w wielu miejscach uczyni wiele małych kroków, wówczas zmienią oblicze Ziemi…”

Edukacja ekologiczna dzieci w naszym przedszkolu, to działalność zamierzona, skierowana do dzieci. W ekologię „ bawimy” się już kolejny  rok. Proponujemy dzieciom różnego rodzaju akcje, konkursy ekologiczne, ciekawe zabawy badawcze i eksperymenty, wycieczki i spacery.

30 kwietnia 2009r. odbyła się w Przedszkolu Miejskim III Wewnątrzprzedszkolna Olimpiada Ekologiczna. Celem głównym było kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci, sprawdzenie w praktycznym działaniu zdobytych wiadomości i umiejętności.

Organizatorami olimpiady były : Ewa Andruszko i Elżbieta Skwara, nauczycielki pracujące w grupach dzieci 6-letnich, a jednocześnie instruktorzy Ekozespołów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Anna Ambroziak, Barbara Gładysz oraz gość z Nadleśnictwa Drygały, Pani Anna Pindakiewicz.

Zadania konkursowe były zróżnicowane, ale nie przysporzyły dzieciom większych trudności, ponieważ nasze dzieci wiedzą bardzo dużo na tematy dotyczące ochrony środowiska.

Dzieci miały za zadanie m.in. segregowanie śmieci, odnalezienie roślin chronionych, rozwiązanie krzyżówki i odczytanie hasła. Przerywnik stanowiły piosenki o przyrodzie.

W olimpiadzie wzięły udział dzieci z grup 6-latków.

Dzieci walczyły bardzo dzielnie,  a doping pozostałych kolegów i koleżanek zwiększał emocje towarzyszące konkursowi.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zdrowy owocowy poczęstunek.

Nasze dzieciaki udowodniły, że zasługują na miano przyjaciela Ziemi, a przy tym wspaniale się bawiły.

WSZYSTKIM NALEŻĄ SIĘ OGROMNE BRAWA I GRATULACJE!!!

Ewa Andruszko i Elżbieta Skwara

od Ewa Andruszko