Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzień Ziemi w przedszkolu


Wydarzenie dodał(a) Kinga Kurczek
ponad 17 lat temu, wyświetleń 6580


Wpis został sprawdzony przez moderatora

28 kwietnia br. najmłodsze dzieci z Przedszkola Nr 38 w Krakowie wzięły udział w spotkaniu integracyjnym o tematyce ekologicznej w ramach obchodów Dnia Ziemi. Podczas wspólnej zabawy w cześci pierwszej dzieci słuchały bajki ekologicznej, śpiewały piosenki inscenizowane ruchem, deklamowały wiersze, tańczyły; kolejna cześć miała miejsce na ogrodzie przedszkolnym, który ku zdziwieniu dzieci zamienił się w zaśmiecone miejsce.

Dzieci podjęły wspólną i zgodną decyzję co do uporzadkowania otoczenia i zabrały się do pracy - wrzucały śmieci do kolorowych pojemników, zgniatały butelki i papier, aby nie zajmowały wiele miejsca w koszach. Po chwili w ogrodzie nie było już ani jednego porzuconego śmiecia; dzieci stwierdziły, że w takim otoczeniu przyjemnie jest się bawić. Ostatnia częśc spotkania to konkursy z wykorzystaniem materiałów zwrotnych (butelek, gazet), po których wszystkie dzieci otrzymały jednakowe nagrody. 

 

Na koniec wszystkie dzieci  trzymając nad głowami transparenty z hasłami ekologicznymi, wygłosiły ekologiczną przysięgę.

 

Na zdjęciu spracowana i zadowolona (jak zawsze) grupa Tygrysków z p. Ulą :) 

 

Zobacz wszystkie wpisy
od Kinga Kurczek



Wyślij wiadomość
do Kinga Kurczek

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Kinga Kurczek