Ziemia zielona planeta - obchody Dnia Ziemi w Przedszkolu nr 2 w Koniecpolu

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak

Bo dobrze chroni się tylko to, co się dobrze zna.

Yann Arthus-Bertrand

W naszym przedszkolu dzieciaki o ekologii wiedzą już naprawdę bardzo dużo. Mogliśmy się o tym przekonać w trakcie obchodów Światowego Dnia Ziemi.

Z tej okazji dzieci przedstawiły piękny program artystyczny, na który składały się piosenki, wiersze, zabawy ruchowe i – uwaga -  recytacja wierszy o Ziemi napisanych przez same dzieci.

Była pogadanka na temat: „Jak dzieci mogą chronić przyrodę?” oraz uroczyste przyrzeczenie, że wszyscy będziemy dbać o naszą planetę – Ziemię.

Punktem kulminacyjnym naszego spotkania było zasadzenie w ogrodzie przedszkolnym trzech, pięknych krzaczków ozdobnych.

Prace w przedszkolnym ogrodzie nie straszne są naszym milusińskim. Z wielkim zaangażowaniem używały dziecinnych łopatek i grabek, a konewki – kaczuszki wędrowały z rączek do rączek, bo każdy chciał mieć swój udział w upiększaniu przedszkolnego ogrodu.

Po tak pełnym wrażeń dniu w przedszkolu czekało na dzieci ważne zadanie domowe. Miały przygotować prace na konkurs plastyczny „ Ziemia o jakiej marzymy”.  Do konkursu tego, zaprosiliśmy też dzieci z pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 2 w Koniecpolu. I choć jest jeszcze parę dni do zakończenia konkursu, już wiemy, że wyłonienie zwycięzcy będzie bardzo trudne, bo prace są naprawdę piękne. Wszystkie nagrodzone prace będzie można oglądać na wystawie w Urzędzie Miasta i Gminy Koniecpol.

Myślę, że pomimo tego, że Dzień Ziemi obchodzimy tylko raz do roku, to nasi wychowankowie będą postępowali tak, jakby trwał on cały rok.

Małgorzata Kurpios,Magdalena Jasińska, Bożena Rał

od Urszula Nowak