"EKO - CIOCIA" - teatr w wykonaniu aktorów z Krakowa

Wydarzenie dodał(a) Ewa Kaczkowska

W dniu 23.03.2009r. gościli w Przedszkolu nr 145 w Bemowie Piskim gościli aktorzy z Krakowa, którzy zaprezentowali przedstawienie „Eko-ciocia”-o śmieciach spotkanie.

W roli głównej wystąpili: Petronela Zgniećśmieć i Hilary Tuwrzuć, którzy przez wspólną zabawę przypominali o potrzebie sortowania śmieci. Naszym przedszkolakom nie obce są słowa sortowanie, recykling, ale dzięki temu spotkaniu na pewno je sobie utrwaliły. Petronela przypominała, na co należy zwrócić uwagę wyrzucając śmieci, że należy czytać, co jest napisane na workach do których je wrzucamy. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniami jakie stawiali przed nimi aktorzy. Hilary Tuwrzuć zaprosił dzieci do udziału w konkursie, w którym dzieci posegregowały górę śmieci- papier i plastik do odpowiednich worków. Przedszkolaki celowały do zgniecionych puszek spinaczami do bielizny, za co otrzymały gromkie prawa od widzów. W konkurencjach pomagała oczywiście Petronela Zgniećśmieć. Wszystkie dzieci bawiły się przy piosenkach „Ekologia” i „Bryś”.

Widzowie wybrali się na wycieczkę do lasu z piosenka na ustach:

Hej hi hej ho

plastik, papier, szkło

zasady segregacji znamy

odpady rozdzielamy...

W pewnym momencie zabawę przerwał Śmieciotwór, w czarnym płaszczu z kapturem pokryty śmieciami, zachęcający dzieci do zaśmiecania i rozrzucania śmieci. Na szczęście Hilary posortował Śmieciotwora, to wystarczyło by zniknął.

Dzieci bawiły się wspaniale. Podziękowały gościom za przybycie wielkimi brawami.

od Ewa Kaczkowska

do Ewa Kaczkowska