Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Eksperymentujemy - ziemniaki

Wydarzenie dodał(a) Dorota Palka ( komentarzy)
Dodane ponad 8 lat temu, wyświetleń 2325

Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

Hodowla Ziemniaka

 

W naszym przedszkolu realizujemy program „ Przyjaciele Natury”. Pewnego ciepłego, wiosennego dnia wyszliśmy na wycieczkę, aby zaobserwować pierwsze oznaki wiosny. Słyszeliśmy śpiew ptaków, obserwowaliśmy młode rośliny. Naszą uwagę przyciągnęły ziemniaki, które na stoisku warzywnym miały jasnożółte ciekawe kolce – małe kłącza. Zainteresowanie przedszkolaków było ogromne. Od sprzedawcy dostaliśmy kilka ziemniaków, które postanowiliśmy posądzić w przedszkolnym kąciku przyrody.

 

Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw ziemniaki wypuściły małe, grube łodyżki, po kilka z jednej sadzonki. Za kilka dni mieliśmy już w doniczce okazałe rośliny listeczkami na łodyżkach.

 

Ta uprawa jest łatwa- jednak krótkotrwała, gdyż ziemniaki w doniczce mają za mało gleby i miejsca na rozwój. Czekamy na cieplejsze dni tak, aby nasze roślinki można było przesądzić do ogródka przedszkolnego. Pan ogrodnik przygotował już dla nas grządkę.

 

Pozdrawiają dzieci z gr. Biedroneczki Miejskiego Przedszkola nr 34 Katowice

Komentarze