Przyjaciele Natury witają wiosnę.

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak

Ponieważ jesteśmy Przyjaciółmi Natury, pierwszy dzień wiosny powitaliśmy w tym roku nie jakimś tam pogańskim zwyczajem „Topienia Marzanny” ale wspaniałą uroczystością jaką było rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Wiosna w mojej miejscowości”

Impreza odbyła się 24.03.2009r. w naszej placówce z udziałem Pana Burmistrza – Janusza Stypki, Pań z Zarządu Towarzystwa Koniecpola – Danusi Zawadzkiej, Teresy Kołodziejskiej i Urszuli Warzechy oraz nauczycielek wychowania przedszkolnego ze wszystkich placówek oświatowych naszej gminy:

• p. Anny Klimczyk z Przedszkola Nr 1 w Koniecpolu,
  • p. Teresy Mędrek ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach,
  • p. Jolanty Pośpiech ze Szkoły Podstawowej w Łysinach,
  • oraz p. Edyty Makieło ze Szkoły Podstawowej w Koniecpolu Starym.

Uroczystość  udała się znakomicie, może dlatego, że nie była przygotowywana i ćwiczona dużo wcześniej a była spontaniczna, naturalna. Przebiegała w następującym porządku:

1. Powitanie miłych gości przez naszą Panią Dyrektor – Urszulę Garus, która swoim pogodnym usposobieniem wprowadziła wszystkich w równie pogodny nastrój.
  2. Wiosenny, wspólny występ przedszkolaków ze wszystkich grup zakończony zabawą integracyjną      „ Wszyscy lubią bawić się”
  3. Obrady Jury- wyłonienie laureatów konkursu.
  4. Słodko- owocowy poczęstunek i rozmowy w miłym towarzystwie na tematy różne, w tym „fachowe” czyli o przyszłości oświaty w naszej gminie i nie tylko.
  5. Wręczenie przez Pana Burmistrza nagród ufundowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Koniecpola oraz kilkoro chętnych do pomocy rodziców z grupy 4-5- Latków.
  6. Podziękowania, miłe słowa, zawieranie umów na dalszą współpracę między placówkami , zakończenie imprezy.

O scenerii nie będę się rozpisywać, powiem tylko: wiosna, wiosna i jeszcze raz wiosna w różnych odcieniach zieleni.

Jeśli rozstrzygnięcie konkursu to oczywiście laureaci. Oto oni:

I miejsce  ex aequo:

Kacper  Kwiecień – Oddział Przedszkolny przy Sz. P. w Rudnikach

Amanda Lis – Przedszkole Nr 1 w Koniecpolu

II  miejsce  ex aequo:

Marek Makieła – Oddział Przedszkolny przy Sz. P. W Koniecpolu Starym

Martyna Kołodziejska – Oddział Przedszkolny przy Sz. P. w Rudnikach

III miejsce  ex aequo:

Dawid Kurpios – Przedszkole Nr 2 w Koniecpolu

Patryk Zygoń – Oddział Przedszkolny przy Sz. P. W Łysinach.

Wyróżnienia:

Konrad Sieradzki - Oddział Przedszkolny przy Sz. P. W Koniecpolu Starym

Rafał Fyda  – Przedszkole Nr 2 w Koniecpolu

Jakub Dziura - Przedszkole Nr 1 w Koniecpolu

Monika Kowalczyk - Oddział Przedszkolny przy Sz. P. W Łysinach.

Prace laureatów można  oglądać  w Urzędzie Miasta i Gminy Koniecpol, gdzie dzięki uprzejmości Towarzystwa Przyjaciół Koniecpola – mamy swoją tablicę na różnego rodzaju wystawy.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej imprezy. Było bardzo sympatycznie i miło, a dzieje się tak zwykle wtedy, gdy spotyka się grupa ludzi, którzy są pogodni, wiosennie , pozytywnie nastawieni do Natury i do drugiego człowieka.

Zakończę to sprawozdanie cytatem, który wybrałam na dedykację dla uczestników Jury. Znalazłam go w książce „ Dar słowa” – Zbigniewa Trzaskowskiego, w spisie treści pod hasłem: Wspólnota”

Cyt: „To za sprawą bezinteresownego poświęcenia, ludzie nawiązują łączność między sobą”-

Antoine de Sain –Exupery

Słowa „Wielkie dzięki” kierujemy do:

• Pana Burmistrza – Janusz Stypki za przybycie do naszej placówki, za cierpliwe wysłuchanie naszych małych i tych większych problemów.
  • Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Koniecpola za liczne przybycie do naszej placówki,  okazaną nam życzliwość, ufundowanie pięknych nagród, za dotychczasową współpracę.
  • Rodziców z grupy „ średniaków” za wielkie serce.
  • Pani Sylwii Żiółkowskiej mojej byłej mamie(tzn. mamie mojej byłej  wychowanki – Paulinki z tamtego przedszkola) za pyszne soki, owoce i cukierki wiosenno – owocowe dla dzieci, które przekazała nam bezinteresownie na poczęstunek.
  • Pana Romana Gołębiowskiego – przedstawiciela Rady Rodziców, który niestety nie mógł zostać na uroczystości,  ale przyniósł orzeźwiające cukierki  dla dzieci.
  • Pani Eli Sikory – właścicielki sklepu ‘ Kaprys”, za kolejny już raz okazaną szlachetność wobec nas i naszych wychowanków.
  • Personelu  naszego przedszkola za  poświęcony  czas na wykonywanie dekoracji oraz upominków dla gości i przygotowanie imprezy.
  • Wszystkich, którzy w jakikolwiek inny sposób przyczynili się do zorganizowania naszej uroczystości.

Koordynatorki: Bożena Rał, Urszula Nowak

Przedszkole Nr 2 w Koniecpolu