Czym powitać cię wiosenko?!

Wydarzenie dodał(a) Maria Barbara Skrodzka

Po długiej  zimie, wszystkie dzieci, a także dorośli z utęsknieniem oczekują na przyjście wiosny. W tym roku witaliśmy ją w naszym przedszkolu 20 marca.

W dniach poprzedzających to wydarzenie przedszkolaki dostały od Pani Wiosny listy, w których nadchodząca pora roku zapowiadała swoje przyjście i prosiła dzieci o wykonanie pewnych zadań. Z wielką radością dzieci przystąpiły do ich wykonania. Najpierw samodzielnie wykonały kwiaty, którymi się stały na uroczystości (były to kwiaty na opaski na głowy). Potem  rozwiązywały zagadki związane ze zwiastunami wiosny. Rozwiązanie zagadek nie było zbyt trudne, bo na temat oznak zbliżającej się wiosny dzieci rozmawiały na zajęciach.

W dzień uroczystości wszystkie dzieci ruszyły drogą, którą wskazały im bociany na  miejsce spotkania z Wiosenką.  Tam pani Wiosna przywiatała przedszkolaków bardzo serdecznie i zaczęła się zabawa. Na spotkanie przybył jeszcze Bałwanek, który pożegnał dzieci, Marzanna, dzieci, które niosły zielony Gaik, Słoneczko,  Tulipan, który nie mógł się obudzić. Pani Wiosna zaprosiła przedszkolaków do zabaw przy muzyce, tańców i wspólnego śpiewu. Potem odpytała ich z wiedzy przyrodniczej dotyczącej przedwiośnia i wiosny. Były też zawody spotrowe i wyścigi (bocianów, żabek, pająków).

Wszystkie dzieci, z całego przedszkola (maluchy, średniaki i starszaki) bardzo chętnie uczestniczyły w powitaniu WIOSNY oraz w przedstawieniach, konkursach i zawodach. Wszystkie włączyły się do wspólnych śpiewów i zabaw. Podczas przedstawienia można było zaobserwować jak dzieci wcieliły się w swoje role i z jakim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności widowni – kolegom przedszkolakom i zgromadzonym rodzicom. Impreza ta była wyjątkową okazją do wzajemnego zintegrowania się i osiągnięcia osobistych sukcesów przez każde dziecko.

od Maria Barbara Skrodzka

do Maria Barbara Skrodzka