Zielono nam...

Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Mariuszyc

Kolor zielony to cudowne przestrzenie łąk i lasów, wyciszające, ożywcze i przyjazne. To także relaks, który kojarzy się z odpoczynkiem na łonie natury.

Ubieranie koloru zielonego daje nam namiastkę harmonii, wyciszenia i odprężenia, które również potrzebne są w przedszkolu. Aby przybliżyć dzieciom kolor zielony jako przyjazny środowisku nasze przedszkole zorganizowało Dzień Zielony w ramach realizacji programu Przyjaciele Natury. Rodzice postarali się, żeby dzieci były w strojach odpowiadających temu dniu. Wszystkie sale wyglądały jak łąka, po której skaczą i kumkają żabki. Dlatego też GWIAZDECZKI wzięły udział w zabawie ruchowej „Żaby i bocian”, która przyniosła dzieciom wiele radości. Dzieci wyklejały też koniczynkę czterolistną, która symbolizuje szczęście.

Podczas zabawy przedszkolaki wzięły udział w konkursie na zieloną konstrukcję z klocków. Natomiast po obiedzie przedszkolaki wykonały „eksperyment” – malując farbami Misia Szczęścia. Łączyły kolor niebieski z żółtym i odkrywały przy tym z wielkim zaskoczeniem, że powstaje kolor zielony. Dzień ten dla naszych milusińskich był pełen wrażeń.

od Elżbieta Mariuszyc

do Elżbieta Mariuszyc