Nowość! Literkowo: pomoc w nauce liter - poznaj szczegóły

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Akademia Muzyki i Ruchu
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Jak robiliśmy bombki choinkowe?

Wydarzenie dodał(a) Dorota Palka ponad 17 lat temu · 2309 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora
Jak robiliśmy bombki choinkowe?

W dniu 09.01.2009 pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa. Nie była to jednak taka zwykła wycieczka, gdyż byliśmy w fabryce bombek choinkowych.
Zajechaliśmy autokarem pod sam budynek, wysiedliśmy i nieśmiało weszliśmy do środka. Zaczęliśmy się rozglądać: wszędzie było mnóstwo pudełek . Weszliśmy na górę do jednego z pomieszczeń. Były tam dla nas przygotowane stoły, na których leżały poukładane wielkie misy z brokatem i podstawki z farbami. Pani rozdała nam bombki, a my zabraliśmy się do pracy. Każdy z nas malował swoją bombkę, a później zdobił ją brokatem. Po skończonej pracy pani zabrała bombki do suszarni, żeby wyschły, a my poszliśmy zwiedzać fabrykę.
Poznaliśmy cały proces powstawania bombki. Najpierw bierze się szklaną rurkę i ogrzewa ją, a później przystawia do właściwej formy - w zależności od tego, jaki chcemy uzyskać kształt.

Do wydmuchanego szkła wlewamy strzykawką roztopiony cukier z wodą wraz z dodatkiem tajnego składnika - od tego bombka robi się srebrna od środka ( proces srebrzenia).
Potem maluje się ją i wkłada do suszarni. Każda bombka malowana jest ręcznie.
Każda jest niepowtarzalna, jedyna i dlatego te bombki są takie drogie i takie piękne. Jedna, w kształcie ryby, kosztowała na przykład 120 zł.
Podczas krótkiego spaceru po Krakowie odwiedziliśmy smoka wawelskiego i zobaczyliśmy Wawel. Głównym celem wycieczki było jednak zwiedzenie fabryki bombek choinkowych oraz udział w warsztatach plastycznych, w trakcie, których każde dziecko mogło samodzielnie ozdobić własną bombkę choinkową.
Dorota Palka

Strona www dla przedszkola – przykładowy szablon

Strona www dla przedszkola Tylko 259 zł/rok

Gotowa strona, domena i serwer – bez pomocy informatyka. Otrzymujesz wszystko w jednym miejscu:

  • gotową stronę www z profesjonalnym szablonem,
  • prosty panel, który obsłuży każdy nauczyciel,
  • pełne wsparcie techniczne w cenie.

Wyślij wiadomość do Dorota Palka

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera