#18FORUM - Bliżej Przedszkola - Zapisz się

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Warsztaty plastyczne "Jestem Przyjacielem Natury"


Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak
ponad 17 lat temu, wyświetleń 4520


Wpis został sprawdzony przez moderatora

A co to jest przyroda?

To drzewa i kwiaty i liście i woda.

Motyl nad łąką,

Biała stokrotka.

Przyroda jest wokół,

wszędzie ją spotkasz

 

Tym wierszem D. Gellner.  rozpoczęły się w naszym przedszkolu warsztaty plastyczne o tematyce ekologicznej zrealizowane w ramach programu „Jestem Przyjacielem Natury”

 

W warsztatach wzięły udział dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach pracy, miały okazję zapoznać się z wieloma ciekawymi technikami plastycznymi. Maluchy wykonały półprzestrzenne ptaki, średniaki malowały farbami, ale nie za pomocą pędzelka, tylko własnej dłoni; tworzyły piękne drzewa, motyle, kwiaty i chmury. Pierwsza grupa straszaków tworzyła obrazki wykorzystując kolorowe „łezki”,  a ostatnia grupa posługiwała się techniką collage. Były także dodatkowe „stanowiska plastyczne” dla chętnych dzieci, na których projektowały plakaty o tematyce ekologicznej, tworzyły pejzaże przy użyciu czarno – białych gazet oraz rysowały kredą.

 

Dzieciom wielką radość sprawiło zetknięcie się z tyloma różnorodnymi technikami plastycznymi. Do każdego stanowiska pracy były kolejki, a największym „powodzeniem” cieszyło się malowanie farbami przy użyciu dłoni.

 

Prace wyszły wspaniale a podziwiać je można w UMiG  Koniecpol.

Na koniec zajęć wspólnie ułożyliśmy KODEKS MAŁEGO EKOLOGA i dzieciaki złożyły uroczystą przysięgę, że będą prawdziwymi Przyjaciółmi Natury”.

 

Już myślimy o następnym, podobnym spotkaniu, tym razem być może  inspirowanym wiosennym spacerem?  

                                          

Małgorzata Kurpios, Bożena Rał

Przedszkole Nr 2 w Koniecpolu


Zobacz wszystkie wpisy
od Urszula Nowak



Wyślij wiadomość
do Urszula Nowak

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Urszula Nowak

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera