Karnawałowy bal przebierańców

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak

Karnawał kojarzy się wszystkim z organizowaniem hucznych balów i słusznie. Karnawał – inaczej zapusty, to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się w dniu Trzech Króli a kończy we wtorek przed Środa Popielcową. Nazwa pochodzi od włoskiego carnevale a słowo to oznaczało pożegnanie mięsa, przed rozpoczynającym się w Środę Popielcową – Wielkim Postem.

W naszym przedszkolu „Karnawałowy Bal” odbył się 19.02.2009r.Specjalnie na tę uroczystość został zaproszony „Wodzirej”, który od pierwszego tańca wprowadził nas wszystkich w wesoły nastrój. Nasi wychowankowie w tym dniu byli nie do poznania. Można było spotkać: księżniczki, rycerzy, różne zwierzątka, bohaterów ulubionych bajek oraz wiele, wiele innych pięknie wystrojonych postaci. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za poświęcony czas na uszycie, bądź w inny sposób przygotowanie dzieciom strojów balowych.

Prawdziwą atrakcją balu był wybór „Królowej i Króla Balu 2009”. W demokratycznych wyborach, w których każde dziecko miało jeden głos wybrano spośród czterech dziewczynek i czterech chłopców zwycięzców. Wybrańcami przedszkolaków okazali się: Sylwia Więcek z grupy „starszaków” oraz Mikołaj Fabiś z grupy „średniaków” Królowa i Król balu otrzymali z rąk Pani Dyrektor przedszkola Urszuli Garus pamiątkowe dyplomy oraz rezenty książkowe ufundowane przez Panią Elżbietę Sikorę, właścicielkę sklepu „Kaprys” , natomiast nagrody pocieszenia - batoniki ufundowała Pani Justyna Ślęzak. Bardzo serdecznie dziękujemy obu Paniom, szczególnie zaś Pani Eli, która jeszcze nigdy nie odmówiła dzieciom swojej pomocy. Wspólna zabawa przedszkolaków , do której zostali zaproszeni rodzice i personel przedszkola dostarczyła nam wiele radości oraz wyzwoliła moc pozytywnych emocji. Myślę, że najlepszym podsumowaniem naszej zabawy będą słowa trzy letniej Emilki, która w szatni zdając relację mamie powiedziała, że było REWELACYJNIE.

Magdalena Jasińska, Bożena Rał, Urszula Nowak

od Urszula Nowak