Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"Jesień w lesie" - spotkanie z panem leśniczym


Wydarzenie dodał(a) ~ Gość
ponad 16 lat temu, wyświetleń 8833


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Zainteresowanie dzieci przyrodą oraz przyjazny stosunek do niej kształtujemy przede wszystkim poprzez bezpośredni kontakt. Nasze miasteczko otoczone jest pięknymi lasami wchodzącymi w skład Nadleśnictwa Drygały, co zdecydowanie ułatwia nam dostęp do przyrody.

10 pa"dziernika 2008 r. grupa 5 i 6-latków z Miejskiego Przedszkola w Białej Piskiej z panią Moniką Murawską-"lęzak oraz dzieciaki z oddziału przedszkolnego przy Zespole Szkół w Drygałach z panią Anią Chełstowską, odbyły wspólną wycieczkę w ramach realizacji projektu "Las wokół nas". W lesie nad jeziorem Borowym, wchodzącym w skład leśnictwa Dmusy, spotkaliśmy się z panem leśniczym, który bardzo ciekawie opowiadał nam o roślinach i zwierzętach występujących w mazurskich lasach. Pan leśniczy pokazał nam czym różnią się poszczególne gatunki drzew, a także jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego. Opowiedział o przygotowaniach zwierząt do zimy. Dowiedzieliśmy się dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane i zobaczyliśmy jak wyglądają rośliny zaatakowane przez szkodniki. Kolejnym punktem wycieczki było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Na koniec dzieci otrzymały od pana leśniczego odznaki "Wzorowego Gościa Lasu" oraz "Przyjaciela zwierząt", a także okolicznościowe zakładki do książek i informatory o Nadleśnictwie Drygały.

Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, rozpoznawały znane gatunki roślin, wsłuchiwały się w odgłosy lasu. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.

Pan leśniczy obiecał odwiedzić nas w przedszkolu zimą, by pokazać w jaki sposób możemy pomagać zwierzętom przetrwać tę trudną porę roku. Czekamy z niecierpliwością!

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się