"Dzień Truskawki" w PM nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Baśko

Dnia 26. 06.2017 r. w PM 11 w Pabianicach odbyło się uroczyste podsumowanie działań ekologicznych realizowanych w grupie I integracyjnej „Wesołe Kaczorki”, IV integracyjnej „Misiaki” oraz IX „Skrzaty” w ramach wdrażania ogólnopolskiego programu edukacyjnego pt. „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Bardzo się cieszymy, że z każdym rokiem wdrażania programu zwiększa się liczba chętnych grup do jego realizacji. Celem programu jest popularyzacja ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych, wzrost świadomości wśród dzieci odnośnie ochrony natury, uczenie dzieci kreatywnego myślenia, samodzielności i podejmowania inicjatyw, a także  poznanie zasad zdrowego żywienia i zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się zorganizowane ostatnie działanie ekologiczne  – „ŚWIĘTO TRUSKAWKI”. Tego dnia dzieci otrzymały truskawkowe opaski i emblematy, a niektóre z nich nawet przyszły do przedszkola ubrane na czerwono. Podczas spotkania dzieci samodzielnie obierały truskawki, z których przygotowywały pyszny koktajl oraz układały je miseczkach jako dodatek do kolorowych lodów. Po tak przygotowanym poczęstunku nadszedł czas na jego degustację, która sprawiła dzieciom najwięcej radości. W trakcie spotkania dzieci przypomniały sobie także w jakich przedsięwzięciach i zabawach promujących zdrowy i ekologiczny styl życia brały udział, rozmawiały na temat tego, w jaki sposób należy się zachowywać, aby być „Małym Ekologiem – Przyjacielem Natury” oraz wysłuchały postanowień zawartych w „Przedszkolnym Kodeksie Małego Ekologa”.
          Na zakończenie grupy otrzymały  CERTYFIKAT: „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”. Radość na twarzach dzieci i ogromne zaangażowanie podczas zajęć utwierdziły nas, iż proponowane działania były atrakcyjne, wyzwalały aktywność przedszkolaków, pozwalały poprzez zabawę przemycić trudne zagadnienia związane z ekologią i zdrowym sposobem odżywiania oraz zachęciły do ich kontynuowania w kolejnych edycjach programu.

Organizatorkami „Dnia Truskawki” były panie: Agnieszka Baśko, Małgorzata Borowiec i Anna Łukasik-Frątczak.

od Agnieszka Baśko

do Agnieszka Baśko