Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Lato w kolorach tęczy

Wydarzenie dodał(a) Urszula Turcza ( komentarzy)
Dodane 5 miesięcy temu, wyświetleń 147

Wpis został sprawdzony przez moderatora

„Tęcza, bezmiary objąwszy, rozkwita” pisał B. Leśmian. Tak też tęcza, dzięki inspiracji zaczerpniętej z miesięcznika, rozkwitła w grupie Pszczółek. Czterolatki zachwycone możliwościami, jakie daje zabawa z kolorami, bawiły się znakomicie. Mieszały kolory, przelewały barwniki, tworzyły swoje obrazy z kleksów rozdmuchiwanych przy pomocy słomek oraz mleka i płynu do mycia naczyń.

Ich zadziwienie nie miało końca, kiedy same mogły stworzyć tęczę przy pomocy znanych i reklamowanych kolorowych cukierków. Farbowanie kwiatów i liści kapusty dzięki samodzielnie stworzonym z bibułki barwnikom, a potem ich fotografowanie, to była dla dzieci nie lada gratka.

Radość dzieci była jeszcze większa, kiedy „złapały” tęczę na płyty CD. A już w momencie, kiedy w ogrodzie przedszkolnym przechodziły pod tęczą uzyskaną z wody z węża ogrodowego, a następnie tę „tęczową wodę” przelewały do mniejszych i większych naczyń, uśmiech nie schodził z ich twarzy.

Efektem całotygodniowych zmagań z „tęczowym” tematem były „tęczowe” prace plastyczne, które, mamy nadzieję - podobnie jak tęcza z wiersza M. Konopnickiej - „na znak, że będzie pogoda”, będą nas prowadziły przez całe wakacje :).