Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 50 w Rybniku

Wydarzenie dodał(a) Ewelina Zniszczoł

24. kwietnia w Przedszkolu nr 50 w Rybniku hucznie świętowano Światowy Dzień Ziemi. Pierwsze przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęto już w marcu poprzez zorganizowanie środowiskowego Rodzinnego Konkursu Poetyckie pt. „Eko Rymy”. Konkurs został ogłoszony w boguszowickich przedszkolach, bibliotekach, Domu Kultury oraz w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zadaniem uczestników było ułożenie wierszy – rymowanek o tematyce ekologicznej. Celem konkursu było rozwijanie postawy proekologicznej wśród najmłodszych.

Z okazji Dnia Ziemi część przedszkolaków przygotowała eko-przedstawienie dla swoich koleżanek i kolegów. Podczas występów dzieci wcieliły się w leśne zwierzątka zasmucone z powodu zaśmieconego lasu. Dzięki radom mądrych przedstawicieli lasu udało się go uprzątnąć i zaprosić do niego Panią Wiosnę, która w nagrodę obdarowała wszystkich widzów eko-ulotkami. Podczas uroczystości zaprezentowano również wiersze laureatów konkursu oraz wręczono nagrody. Konkurs został wsparty przez Urząd Miasta w Rybniku, dzięki czemu dzieci w prezencie otrzymały również rybnickie gadżety: filmik edukacyjny „Rybek z Rybnika segreguje śmieci”, kredki, książeczkę oraz maskotkę Rybka. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy!

Po przedstawieniu przedszkolaki z transparentami, kolorowymi kwiatami oraz ekologicznym hasłami na ustach wybrały się na marsz ulicami Boguszowic, podczas którego zachęcały okolicznych mieszkańców do zachowań proekologicznych.

Obchody Dnia Ziemi wraz z konkursem zorganizowano w ramach projektu ekologicznego „Przyjaciele Ziemi”. W ramach projektu dzieci przez cały tydzień poznawały sposoby dbania o Ziemię: uczyły się segregować śmieci, tworzyły kosze do segregacji oraz prace plastyczno-techniczne z recyklingu. Towarzyszem najmłodszych był Rybek z Rybnika, który podczas projekcji filmiku edukacyjnego wprowadził zasady segregacji. Dzięki tym wszystkim działaniom najmłodsi członkowie naszej społeczności wiedzą jak dbać o Ziemię.

od Ewelina Zniszczoł

do Ewelina Zniszczoł