Jesienny festyn integracyjny Przedszkola nr 15 w Rybniku

Wydarzenie dodał(a) Renata Jurczyk

Zostać zuchami i prawdziwymi przedszkolakami”-

Jesienny festyn integracyjny Przedszkola nr 15 w Rybniku

Mamusiu! Ale była dzisiaj super zabawa! – takimi słowami dzieci podsumowały „Dzień Przedszkolaka”. Dnia 29 września na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych „Rozkwit” w Boguszowicach odbył się „Jesienny festyn integracyjny Przedszkola nr 15 w Rybniku”.

Dyrektor Renata Jurczyk Przypomniała wszystkim co to znaczy być przedszkolakiem:

P – jak pierwsze przedszkolne przygody;

R- jak radość

Z – jak zabawa;

E – jak eksperymentowanie;

D – jak doświadczanie;

S – jak serce pełne odwagi;

Z – jak zdobywanie doświadczenia;

K – jak koleżanki i koledzy;

O – jak odwaga;

L – jak luz i spontaniczność;

A – jak atmosfera przyjaźni

K – jak kreatywność każdego dnia

Podczas pierwszej części uroczystości starsze przedszkolaki w wierszach i piosenkach przedstawiły maluszkom rady – jak być super przedszkolakiem: np. Obrażać się to brzydka wada, tak zachowywać się nie wypada; Nie przezywaj się kolego, to przynosi wiele złego; Kiedy dzieci współpracują od razu lepiej się czują” itp.  W drugiej części po odśpiewaniu hymnu przedszkolnego „Podajmy sobie ręce” i złożeniu przyrzeczenia rozpoczęło się uroczyste „Pasowania na Przedszkolaka” dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przekroczyły progi P-15.Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.  Po części oficjalnej zebrani goście mieli okazję brać udział w zabawach sportowych oraz poczęstować się ciastem zasponsorowanym przez Radę Dzielnicy Boguszowice – Osiedle.

Największą atrakcją festynu była zabawa z Myszką Miki oraz Minnie, które przybyły do dzieci z Eurodisneylandu. Przedszkolaki zatańczyły z bohaterami bajki oraz zobaczyły pokaz baniek mydlanych.

Aby żaden z gości nie był głodny po skończonej zabawie przygotowano również kiełbaski z grilla, które zasponsorowane zostały przez ROD „Rozkwit”.

Ostatnim punktem „Jesiennego festynu integracyjnego” był teatr w wykonaniu rodziców pt. „Rzepka”. Aktorzy z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role, które zostały nagrodzone gromkimi brawami wszystkich dzieci.

Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała zebranym gościom za tak liczne przybycie i zapowiedziała, że w przyszłym roku również odbędzie się podobna impreza we współpracy z Rodzinnymi Ogródkami Działkowymi „Rozkwit” w Boguszowicach.

od Renata Jurczyk

do Renata Jurczyk