Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Żyj zdrowo i kolorowo!


Wydarzenie dodał(a) Karolina Sławińska
ponad 4 lat temu, wyświetleń 804


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Właściwe odżywianie przedszkolaków ma wpływ na ich rozwój fizyczny, umysłowy oraz społeczny. Organizm maluszka potrzebuje wiele witamin i minerałów. Zdrowe nawyki żywieniowe głównie kształtuję się w tym właśnie wieku. W dzisiejszych czasach, kiedy to dzieci często zamiast ruchu na świeżym powietrzu wybierają bajki w TV lub zamiast owoców i warzyw wolę sięgnąć po łatwo dostępne słodycze, bardzo trudnym zadaniem dla nauczycieli i rodziców jest wykształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Dlatego nauczycielki z przedszkola nr 12 w Koszalinie wychodzą naprzeciw i zorganizowały dla dzieci turniej wiedzy o zdrowym odżywianiu.

Rywalizowały ze sobą dwie drużyny 5-latków: Żuczki i Pszczółki, podzielone na warzywa i owoce. Obie drużyny wykazywały się dużą wiedzą na temat różnych grup żywieniowych. Bez problemu określały, które produkty wpływają na mocne kości, na silne, rozwinięte mięśnie, dają energię oraz odporność przed chorobami. Zespoły w jednej z konkurencji musiały zaufać swojemu zmysłowi smaku i z zawiązaną chustką na oczach, zgadnąć który napój jest niezdrowy i lepiej, żeby dzieci go nie piły – oczywiście była coca-cola. Ponadto dzieci recytowały i śpiewały piosenki o danej tematyce. W nagrodę cała publiczność została poczęstowana zdrowymi przekąskami przez starsze koleżanki, które w tym dniu zamieniły się w marchewkę i pietruszkę. Na koniec turnieju szanowne jury było pod wielkim wrażeniem wiedzy przedszkolaków dotyczącej zdrowej żywności. Oczywiście obie drużyny zasłużyły na zwycięstwo. Gratulacje.

Karolina Sławińska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Karolina Sławińska