Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Wesoła matematyka z rodzicami


Wydarzenie dodał(a) Karolina Sławińska
ponad 4 lat temu, wyświetleń 553


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Przedszkolaki na co dzień bardzo lubią różnego rodzaju zabawy matematyczne. Zadania rozwiązują indywidualnie, w parze lub z całą grupą. Lecz teraz postanowiliśmy poćwiczyć, a przy okazji świetnie się bawić z rodzicami. Rodzice chętnie przyjęli nasze zaproszenie. Wygodnie rozsiedliśmy się na dywanikach w sali gimnastycznej.

Dużo emocji wywołała popularna gra w „Bingo”, wszyscy byli skupieni na wyczytywanych liczbach, każdy chciał zwyciężyć. Trudno było przegrywać, ale też i  wszyscy poradziliśmy sobie z trudnymi emocjami, bo jesteśmy już przecież starszakami. Sprytnie udało nam się również rozwiązać zadanie z klasyfikowaniem guzików, każdy grupowej według wskazanych kryteriów. Ponadto bawiliśmy się w zabawę „Polowanie na tygrysa” i graliśmy w grę -  ścigankę z rodzicem na taśmie krawieckiej. To było miłe popołudnie spędzone razem z mamą, tatą i oczywiście z „wesołą matematyką”.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Karolina Sławińska