Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Wiosenna matematyka dla smyka


Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Kotlarek
ponad 6 lat temu, wyświetleń 1004


Wpis został sprawdzony przez moderatora

28 marca czterolatki za pomocą „wiosennej różdżki cyferki” przedostały się do świata matematyki, gdzie czekało na nie ogromne pudło z niezwykłymi niespodziankami. Dzieci przy okazji wesołej zabawy kształtowały swoje kompetencje z zakresu edukacji matematycznej, m. in.: układały kolorowe kubeczki według podanego rytmu, wydzielały oraz grupowały przedmioty do przeliczania, liczyły różne przedmioty w zabawach kierowanych (kolorowe kredki, domino). Ponadto wykazywały zainteresowanie warzeniem - próbowały szacować, jak również porównywać ciężar odważników. Czterolatki „bawiły się matematyką” cały wiosenny dzień, a co najważniejsze, były tym faktem zachwycone.

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Kotlarek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
150 zł w prezencie za zakup wyprawki plastycznej! sprawdź