Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

DZIEŃ KUCHARZA


Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Kotlarek
ponad 7 lat temu, wyświetleń 2187


Wpis został sprawdzony przez moderatora

07.03. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kuchenne rewolucje”. Tym razem czterolatki pogłębiały swoją wiedzę na temat pracy kucharza, jak również sprzętów i urządzeń znajdujących się w kuchni. Podczas spotkania przedszkolaki poznały strój kucharza,  porównywały garnki domowe z garnkami używanymi w przedszkolnej kuchni, (co było dla nich ogromnym zaskoczeniem), utrwaliły nazwy poznanych wcześniej urządzeń kuchennych, ale także poznały nowe: opiekacz, toster. Przy okazji zostały omówione zasady bezpiecznego korzystania z wyżej wymienionych sprzętów. Dzieci wcieliły się również w rolę kulinarnych mistrzów – z radością gotowały „magiczną zupę”, piekły zdrową pizzę z przepisu kucharza Krzysztofa. Warto jednak podkreślić, iż nasze pociechy nie mogły doczekać się momentu, w którym będą mogły działać kulinarnie – podsumowaniem zajęcia było wspólne robienie tostów. Dzieci twierdziły, że „są one pyszne jak u babci”.

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Kotlarek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
150 zł w prezencie za zakup wyprawki plastycznej! sprawdź