IV Powiatowy Konkurs Recytatorski "Bajkowa wyspa" w Elbląskiej Bibliot

Wydarzenie dodał(a) Magdalena Durzyńska

Dnia 28.02.2017 r. w Bibliotece Elbląskiej odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Bajkowa wyspa”, zorganizowany przez Przedszkole nr 17. Celem przedsięwzięcia było promowanie i popularyzowanie literatury dziecięcej lokalnego pisarza Wiesława Piechoty, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz rozwijanie u dzieci zdolności recytatorskich przez umożliwienie im zaprezentowania swoich umiejętności.

W zmaganiach wzięło udział piętnastu małych recytatorów, z przedszkoli znajdujących się na terenie powiatu elbląskiego. Nad przebiegiem konkursu czuwało szanowne Jury w składzie: Alicja Guła, Wiesław Piechota oraz Małgorzata Adamska. Komisja konkursowa szczególną uwagę zwracała na następujące kryteria recytacji: tempo mówienia, intonacja, interpretacja wiersza, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem, dbałością i ekspresją prezentowały swoje wiersze na scenie. Niektórzy uczestnicy ubrani byli w specjalnie przygotowane, śliczne stroje, inni zachwycili nas  rewelacyjnymi rekwizytami, a pozostali urzekli zebranych gości efektowną mimiką i modulacją głosu. Poziom, jaki prezentowali uczestnicy był bardzo wysoki, co sprawiło, że Jurorzy musieli długo debatować  nad wyborem zwycięzców. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Alicja Abucewicz z Przedszkola Samorządowego im. L. Wawrzyńskiej w Pasłęku

II miejsce – Dominika Szakiewicz z Przedszkola nr 13 w Elblągu

III miejsce – Liliana Bubniak z Przedszkola nr 3

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów. Ogromne podziękowania składamy panu Wiesławowi Piechocie za jego twórczość i zaangażowanie w promowanie literatury dziecięcej na terenie powiatu elbląskiego, a przede wszystkim za piękny wiersz, który napisał dla nas z okazji tegorocznej edycji konkursu. Było nam bardzo miło spotkać się z Wami, oczywiście zapraszamy za rok.

od Magdalena Durzyńska

do Magdalena Durzyńska