Królik Pampiś - Orędownik Czystych Zębów "Akademia Rozwoju"

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Przedszkole

24.02.2017 r. w ramach projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” odbyły się zajęcia edukacyjne z zakresu higieny jamy ustnej. Projekt ten został stworzony po to, aby walczyć o zdrowe
i piękne uśmiechy wszystkich dzieci. Projekt jest realizowany przez Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, wspólnie z 8 innymi uczelniami medycznymi w Polsce,
a finansowany jest przez Ministerstwo Zdrowia i Szwajcarski Program Współpracy z Nowymi Krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Celem dzisiejszego spotkania było kształtowanie aktywnych postaw i nawyków dzieci wobec zdrowia, rozwijanie aktywności poznawczej, a także rozwijanie aktywności twórczej poprzez stosowanie technik twórczego myślenia. Poznaliśmy dziś Królika Pampisia, który opowiedział nam, jak ważne jest dbanie o zęby już od najmłodszych lat. Najpierw zaprosiliśmy Pampisia do Kącika Zdrowego Uśmiechu. Posadziliśmy go na przedszkolnym krzesełku i zaśpiewaliśmy dla niego piosenkę pt. „Myj zęby”. Pampiś zapytał nas, jak damy o nasze zdrowie oraz o piękne uśmiechy. Następnie porozmawialiśmy o chorobie ząbków – próchnicy, o wizycie u dentysty, o tym, jak długo należy szczotkować ząbki, aby usunąć bakterie, Pampie pokazał nam specjalną klepsydrę, która odmierza czas. Nasz Królik zademonstrował nam nawet sposób szczotkowania zębów na specjalnym modelu szczęki. Na zakończenie Przedszkolaki otrzymały materiały edukacyjne na temat higieny jamy ustnej, a „Akademia Rozwoju” otrzymała certyfikat potwierdzający udział w projekcie „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”. Po zajęciach każda z grup wykonała wesołe ząbki. Do tej pracy plastycznej wykorzystaliśmy plastikowe butelki oraz farby. Od dziś i od święta niech każdy z Was pamięta, że  jeśli o zdrowie ząbków dbamy, to piękne uśmiechy mamy :).

Red: Agnieszka Pleśniak

od Agnieszka Przedszkole