Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bajka Indyjska w MP93


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 7 lat temu, wyświetleń 1702


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W roku szkolnym 2016/17 realizujemy w naszym przedszkolu  roczny plan pracy "Podróże z literaturą". Jednym z celów jest budzenie zainteresowania książką przez zabawy literacko – teatralne, plastyczne i techniczne. Zależało nam również, aby zaprosić rodziców do wspólnych zabaw i podróży z literaturą. W ramach takich zajęć,  przygotowany został cykl  wieczorków literackich  " Z bajką odkrywamy świat". Tym razem zaprosiliśmy rodziców i dzieci do Indii. Przygodę rozpoczęliśmy lotem balonem, w trakcie którego spotkało nas wiele atrakcji tj. burza, wichura czy nawet lądowanie na drzewie. W trakcie spotkania oglądaliśmy zdjęcia z różnych zakątków Indii przedstawiające nie tylko wspaniałe widoki, ale również zabytki i codzienne życie zwykłych ludzi. Mieliśmy również okazję zaszaleć przy rytmach bollywoodzkich piosenek, wzorując się układami tanecznym z słynnych filmów tj. "Czasem słońce, czasem deszcz". Poznaliśmy również tajemnicze zapachy indyjskich przypraw, których smak wcale nie przeszkodził dzieciom w słodkiej uczcie. W ramach wieczorku literackiego mogliśmy usłyszeć bajki "Żółw gaduła" oraz "Lew i zajaczek". "Jeżeli po przeczytaniu tych bajek nauczycie się choć trochę panować nie nad innymi, lecz nad sobą, jeżeli wyciągniecie z nich dla siebie choć trochę życiowej nauki, będzie to również dobrym dziełem, sporządzonym przez starą mądrość indyjską." (fragment od Redakcji).

Na zakończenie, przy dźwiękach indyjskiej muzyki relaksacyjnej dzieci wraz z rodzicami, kolorowały mandale. Spotkanie wszystkim bardzo się podobało, a Indie uchyliły nam rąbka swych wspaniałych tajemnic. 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć:

https://mp93katowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=1352#gallery/1352


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się