Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bajka sensoryczna w Katowicach


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 7 lat temu, wyświetleń 1677


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ramach współpracy z nauczycielami wychowania przedszkolnego, koordynatora kampani CPCD w Katowicach Dorotą Kozioł- Żurawską oraz doradcą metodycznym wychowania przedszkolnego Beatą Staniczek zorganizowane zostały warsztaty "Bajka sensoryczna- czyli czytamy bajkę inaczej". Miały one na celu zapoznać uczestników z mozliwościami kreatywnego podejścia do ilustracji, jako wielowymiarowego zaangażowania zmysłów. Uruchamiamy nie tylko słuch podczas czytania bajki, lecz również dłonie i czasem nos. Pomysł jest tani, wystarczy używac ścinek, resztek materiałów czy też przedmiotów, które w gospodarstwie domowym są już zbędne. Ilustracja ma dostarczyć dziecku szeregu nowych doznań dotykowych, oraz rodzić dowolne  skojarzenia. Ostre materiały jak papier ścierny najczęściej kojarzyły się z wilkiem, czarownicami czy też postaciami negatywnymi. Sztuczne futra, wata, miękkie materiały przywodziły na myśl pozytywnych bohaterów bajek. Problemem czasem bywał kolor materiału, ponieważ czarne, miękkie futro z jednej strony kojarzyło się  z miłą osobę, czarny kolor jednak pozostawiał pole do popisu czarnemu charakterowi. Do wąchania i określania skojarzeń używane były zwykłe aromaty do ciast, kadzidełka. Nauczyciele mieli za zadanie przedstawić postacie bajkowe w sposób symboliczny, bez charakterystycznych cech danej osoby czy istoty. Zadanie było twórcze, jednak opowiadane historyjki przyniosły wiele pozytywnych chwil i mnóstwo radości. 

Zapraszam do albumu "Bajka sensoryczna".


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!