Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Zimowa matematyka dla smyka


Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Kotlarek
ponad 7 lat temu, wyświetleń 1833


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Zabawy matematyczne są niezwykle ważne w edukacji przedszkolnej – najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka. Stanowią one budulec, z którego przedszkolak tworzy pojęcia, zdobywa umiejętności. Jeżeli owe doświadczenia są odpowiednio dobrane wpływają na rozwój myślenia, a także hartowanie odporności. 27 stycznia czterolatki pogłębiały swoją wiedzę z zakresu edukacji matematycznej poprzez liczne gry i zabawy. Swoją zimową przygodę z matematyką dzieci rozpoczęły od guzikowych bałwanów, dzięki którym kształtowały umiejętność liczenia. Ogromna gra planszowa, matematyczne zabawy z rurkami bum-bum, zimowe figury, ogromny matematyczny bałwan, papierowa kula pełna niespodzianek były wielkim zastrzykiem radości, dzięki któremu czterolatki nie zdawały sobie nawet sprawy z tego, że w owym momencie uczą się wielkich rzeczy. Najważniejsza jest przecież świetna zabawa. Mali geniusze zasłużyli tego dnia na medale.

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Kotlarek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
150 zł w prezencie za zakup wyprawki plastycznej! sprawdź