Koncert Kolęd i Pastorałek "Aby duzi i mali wspólnie kolędowali"

Wydarzenie dodał(a) Beata Masina

W dniu 12 stycznia 2017 roku w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Koncert Kolęd i Pastorałek "Aby duzi i mali wspólnie kolędowali", którego celem było kultywowanie tradycji świątecznych, upowszechnianie polskich kolęd i pastorałek, a także integracja środowiska lokalnego. W koncercie brały udział dzieci ze wszystkich zduńskowolskich przedszkoli, a także zaproszeni goście, którzy wspólnie z dziećmi kolędowali. Na koncercie ułyszeliśmy więc następujące utwory: "Dzisiaj w Betlejem", "Cicha noc", "Wśród nocnej ciszy", "Do szopy, hej pasterze", "Przybieżeli do Betlejem pasterze", "Gdy śliczna Panna", "Gdy się Chrystus rodzi", "Lulajże Jezuniu", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", a także kończącą koncert, wspólnie wykonaną kolędę "Bóg się rodzi". Razem z dziećmi śpiewali nasi goście: I Zastępca Prezydenta Miasta Zduńska Wola, Dyrektor Biura Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Zduńska Wola, Ks. Proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli, Pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zduńskiej Woli, Pani Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzau Filia Zduńska Wola, Pani Dyrektor Zduńskowolskiego Centrum Integracji Ratusz, Pracownik Powiatowej Komendy Policji w Zduńskiej Woli, Nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Zduńskiej Woli, Przewodnicząca Rady Rodziców Publicznego Przedszkola nr 11 w Zduńskiej Woli oraz Katechetka Publicznego Przedszkola nr 10, 6, 5 i 3 w Zduńskiej Woli. Ponadto w koncercie udział wzięły Panie Dyrektorki zduńskowolskich przedszkoli, Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Zduńskiej Woli, nauczycielki przedszkoli oraz rodzice, babcie i dziadkowie występujących dzieci. Ten niezwykle miły i pełen ciepła koncert jest dowodem na otwartość, aktywność, współpracę i integrację naszej społeczności lokalnej. Wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia tak pięknych chwil podczas niniejszego koncertu serdecznie dziękujemy!

od Beata Masina

do Beata Masina